Silah tutukluluk yapmasa ölmüştüm

Uğradığı silahlı saldırı sonucu kolundan yaralanan Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı dehşet anlarını SABAH Güney’e anlattı, “Silah tutukluk yapmasa şimdi ölmüştüm” dedi

Silah tutukluluk yapmasa ölmüştüm
Geçtiğimiz hafta Bayram Örün tarafından silahlı saldırıya uğraması sonucu kolundan yaralanan Niğde'nin Altunhisar ilçesi AK Partili Belediye Başkanı Erdal Sarı, hasta yatağında olayı SABAH Güney'e anlattı. Hastanede tedavisi süren Başkan Sarı, "Yanıma yaklaşıp 'Başkan seni vuracağım' dedikten sonra tabancayı bana doğrulttu. O an tutukluk yaptı. Bakkala sığınacağım sırada kolumdan yaralandım. Eğer tabanca tutukluk yapmasaydı şimdi yaşamıyor olacaktım" dedi.

KOLUNDAN YARALANDI
İlçe meydanında yapımı süren Atatürk büstü çalışmalarını incelemek üzere belediyeden çıktıktan kısa bir süre sonra 8 yıl önce 2 ay belediyede çalıştıktan sonra emekli olan Bayram Örün tarafından silahlı saldırıya uğraması sonucu kolundan yaralanan Başkan Erdal Sarı'nın hastanede tedavisi sürüyor. Hastanede ziyaretçilerini kabul eden Başkan Sarı, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Başkan Sarı şöyle konuştu: "İlk önce taş atıldı. Çok ilgilenmedim. Daha sonra ilkokulu beraber okuduğumuz Bayram Örün önümü keserek, 'Başkan seni vuracağım, başkan seni vuracağım' diyerek bağırdı ve silahı çekip bana doğrulttu. Tetiğe bastı ama silah ateş almadı. O anda kendimi bir bakkal dükkanına attım. Ardımdan ateş etti, kolumdan vuruldum. Saldırgan sonra kaçtı."

BAŞBAKAN ARADI
Başbakan Binali Yıldırım silahlı saldırı sonucu yaralanan Başkan Erdal Sarı'yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Sarı kendisini arayan Başbakan Binali Yıldırıma teşekkür etti. Ayrıca silahlı saldırı sonucu okuldan çıkıp eve giderken saldırganın silahından çıkan kurşunlarla başından yaralanan 7'nci sınıf öğrencisi Celil Acar'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN