Geleneklerden kopmayın ama geleceğe de hazırlanın

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, iş hayatına yeni atılanların geçmişin tecrübelerini de alarak yenilikleri takip etmeleri halinde daha başarılı olacaklarını söyledi

Geleneklerden kopmayın ama geleceğe de hazırlanın
Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, gençleri girişimci olmaya çağırarak, "Bunu yaparken gelenek göreneklerinizden kopmayın; yenilikleri, gündemi yakından takip edin, dünya avucunuzun içindeki telefona sığdı. İş yapış şekli değişti. Zamanın ve mekanın önemi kalmadı. Başarılı olmanız için her türlü altyapı var. Bunun için çok çalışın" dedi. Gaziantep'te Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kariyer Günleri'ne katılan Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, konuşmasından önce sinevizyonda izlettirilen özgeçmişine değinerek, "İş hayatım, kısa özgeçmişimde anlatıldığı kadar kolay değil. Yarım asrı bulan çalışma hayatımın her aşamasında merdivenleri tek tek tırmanarak, çok çalışarak, azimle, hak ederek çıktım" ifadelerini kullandı. Abdülkadir Konukoğlu, "Hiçbir zaman panik yapmayın, boğulanların önemli bölümü yüzme bilmediği için ise önemsenecek bir bölümü de paniğe kapılma nedeniyle gerçekleşir. Çok çalıştığımdan dolayı huzurluyum. Çalışma hayatında yukarıdakine bakarak hırslanın, sahip olduklarınıza sahip olmayanları görerek mutlu olun, kıymetini bilin. Ancak, hırsınızın aklınızın önüne geçmesine izin vermeyin" dedi. Başarısında ailenin çok önemli rolü bulunduğunu söyleyen Konukoğlu, "Eşimin desteğini her zaman hissettim. Kendimi iş yaşamına kaptırdıysam, eşimin sağladığı destek sayesindedir. Gözüm arkada kalmadı. Ancak, şuna da dikkat ettim; işi eve, evi işe taşımadım. Bunu sağlayabildiğiniz ölçüde başarılı olursunuz. Ailedeki sevgi, saygı ve samimiyet, aile ve iş yaşamının huzur ve mutluluk iksiridir. Aman bu iksirden mahrum kalmayın" diye konuştu.

GELECEK TÜRKİYE'NİN
Türkiye'nin değiştiğini ve geliştiğini anımsatan Konukoğlu, "Türkiye nereden nereye geldi? Bunu bir düşünün. Türkiye'nin geleceğinden endişem yok. Gelecek Türkiye'nin, sizler önce kendinize, sonra milletimize ve ülkemize güvenin" diyerek, sözlerini tamamladı. HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz, konuşmasının sonunda Abdulkadir Konukoğlu'na, etkinliğe katılımından dolayı plaket takdim etti.
BİZE ULAŞIN