3 santimlik kablo katili yakalattı

Afşin’de kafası çekiçle ezilen kuyumcunun katilini bulmak için kurulan özel ekip, 3 santimlik kablodan katile ulaşmayı başardı

3 santimlik kablo katili yakalattı
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 19 Nisan günü bir kuyumcu soygunu gerçekleşti. Soyguncu, kuyumcu Mustafa Gök'ü (70) işyerinde kafası çekiçle vurularak öldürdükten sonra 8 kilo altın ve yüklü miktarda dövizi ve güvenlik kamera kayıt cihazını da alarak kayıplara karıştı. Vahşice işlenen cinayetin zanlısının yakalanması için polis harekete geçti.

YAKALAMADAN DÖNMEYİN
Emniyet Müdürü Doğan İnci, Asayiş şube Müdürü Ertuğrul Güler başkanlığında 4 kişilik bir özel ekip kurarak "Katili yakalamadan dönmeyin" talimatını verdi. Polis çok titiz bir çalışma örneği sergiledi. Olay yerinde 3 santim büyüklüğünde bir kablo parçası ile iş yerinin zeminin de çok özel bir yöntemle ayakkabı desen izi tespit etti. Cesedin yanındaki kablonun iş yerindeki buhar cihazına bağlanan kabloyla aynı olduğunu belirleyen özel ekip buhar cihazının kısa süre önce Mehmet Koçer tarafından bakımının yapıldığı belirleyince Koçer'in peşine düştü. Kahramanmaraş-Elbistan-Gaziantep-Kayseri illerindeki 200'e yakın kuyumcu dükkânına giden özel ekip Kayseri'de kuyumcuda altın bozduran zanlı Mehmet Koçer'in görüntülerine ulaştı. Zanlıyı adım adım izleyen polis, Mehmet Koçer'i Gaziantep'te, bagajında 6 kilo 134 gram altın bulunan aracını da Erdemli'de yakaladı. Zanlının Kayseri'de 200 bin liralık altın bozdurduğu, bunun 100 bin lirasıyla bir araç aldığı, geri kalanıyla da kumar oynadığı ortaya çıktı. Zanlı çıkarıldığı mahkemede planlayarak, tasarlayarak kasten adam öldürme ve yağma suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.
BİZE ULAŞIN