Ercan ATALAY: Karnaval egzersiz ve spor…

Portakal Çiçeği Karnavalı ruhumuzu hafifletmeye ve olumsuzlukları unutarak bir ışık gibi içimizde doğdu.

Artık gönül rahatlığı ile ifade edebiliriz ki Adana, Portakal Çiçeği Karnavalı ile bir başka güzel. Baharın tazeliği, yeşermiş çimler, güneş, Adanamıza özgü portakal çiçeği kokuları içerisinde insanların yüzündeki içten gülümseme ve güven içerisinde mutlu bir hafta sonu yaşadık.
Son zamanlarda ülkece yaşadığımız şu zor günler içerisinde toplum psikolojisi açısından Portakal Çiçeği Karnavalı ruhumuzu hafifletmeye ve olumsuzlukları unutarak bir ışık gibi içimizde doğdu.
Karnaval sadece görsel ve sanatsal bir şölenin yanında organize edilen egzersiz ve spor faaliyetleri ile zengin bir hal aldı.
Bunlar arasında Dans gösterileri, zumba ve fitness, kahkaha yogası, anne baba çocuk koşusu ve halk koşusu ile herkesi kucaklamış kaynaştırmış oldu.
Cumartesi günü Menderes Spor Salonunda ise bu kadar tesadüf olur ancak, şehrimizin iki güzide takımı Botaşspor ve ASKİ kadın basketbol takımları karşılaştı. Büyük bir mücadeleye sahne olan maçı uzatma sonunda Botaşspor kazandı.
Açıkça belirtmeliyim ki son zamanlarda alt yapı bazında bir çok branşta sporcunun yetişmediği ve yabancı profesyonel oyuncuların çalışma ülkesi haline gelmiş ülke sporumuzda iki takımımızın da sadece iki yabancı oyuncu ile sahaya çıkarak kendi alt yapı oyuncuları ile mücadele etmeleri taktir edilir ve alkışı hak eden bir davranıştı.
Botaşspor ve ASKİ mücadelesinde yöneticiler ve oyunculardan önce kendi sporcularına güvenerek sahaya çıkan koç Ceyhun Yıldızoğlu ve koç Kaan Artun' u tebrik ediyorum.
Her günümüzün bir karnaval havasında geçmesi dileği ile sıcak günlerin başladığı Adanamızda okurlarımın bol su içmesini ve doğru beslenmelerini tavsiye ediyorum.
BİZE ULAŞIN