Sosyetenin kokain kuryesi tutuklandı

Adana’da şüphe üzerine durdurulan lüks bir otomobilde 300 gram kokain bulan polis kadın sürücüyü gözaltına aldı. Kuryelik yaptığı öğrenilen Meryem Çiftçi tutuklandı

Sosyetenin kokain kuryesi tutuklandı
Adana'da polis, şüphe üzerine durdurduğu lüks otomobilde piyasa değeri 110 bin TL olan 300 gram kokain ele geçirdi. Araç sürücüsü 2 çocuk annesi olan Meryem Çiftçi (24), gözaltına alındı. Sosyeteye uyuşturucu kuryeliği yaptığı iddia edilen Meryem Çiftçi'nin ajandasından kime ne kadar uyuşturucu servis ettiği ve ne kadar para alacağını ortaya koyan kayıtlar çıktı. Kurye tutuklandı.

LÜKS OTOMOBİL ŞÜPHE ÇEKTİ
Olay, merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. Kıyıboyu Caddesi üzerinde giden lüks bir otomobilden şüphelenen polis, aracı durdurarak arama yaptı. Aramada, 300 gram kokain ele geçirilirken, araç sürücüsü Meryem Çiftçi gözaltına alındı. Emniyette susma hakkını kullanan kadın kuryenin çantasından çıkan ajandayı mercek altına alan polis, önemli bilgilere ulaştı. Sosyeteye uyuşturucu kuryeliği yaptığı tespit edilen Meryem'in ajandasında kime ne kadar uyuşturucu servis ettiği ve karşılığında ne kadar para alacağını belirten notlara ulaşıldı. Genç kadının, yaptığı işi gizlemek için de ortağıyla birlikte işlettiği emlak ofisini paravan olarak kullandığı belirlendi. İsmi gizli tutulan ortağın, olaydan haberi olmadığı öğrenildi.

'ESKİ EŞİM KOMPLO KURDU'
Emniyetteki işlemlerinin ardından Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Meryem Çiftçi kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. Cumhuriyet savcısına ifade veren uyuşturucu kuryesi kadın, yaklaşık 2 yıl önce boşandığını, 2 çocuğunun da babası olan eski eşinin kendisine komplo kurduğunu ileri sürdü. Meryem Çiftçi, tutuklanarak cezaevine konuldu.
BİZE ULAŞIN