Vali Çakacak: Ormanlarımızı korumalıyız

Vali Özdemir Çakacak, kentte 50’ye yakın ormanlık bölge olduğunu kaydederek, “Nefes almamızı sağlayan ormanları korumalıyız” dedi

Vali Çakacak: Ormanlarımızı korumalıyız
Mersin'de havaların ısınmasıyla birlikte ormanlık alanlardaki yangın riskinin arttığını belirten Vali Özdemir Çakacak, "Ormanlar evladımızı gibi. Nefes almamızı sağlayan, insanlığın akciğeri olan ormanlarımızı her türlü yangına karşı korumalıyız. Herkes çok dikkatli olmalı. Biz gereken önlemleri aldık. Almaya da devam ediyoruz. Ama önlem yetmiyor. Herkes duyarlı olmalı" dedi. 2017 yılı Mersin İli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı Vali Çakacak başkanlığında yapıldı. Mersin'in orman yangınları bakımından birinci derece hassas bölge içerisinde bulunduğunu belirten Çakacak, gerekli önlemleri alacaklarını söyledi. Vali Çakacak, ülkemizde her yıl hiç akla gelmeyen nedenler yüzünden büyük orman yangınları çıktığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

PİKNİK ATEŞİNE DİKKAT
"İlimizde yangına hassas bölgelere yakın yerlerde 24 saat esasına göre hazır bekleyen yangına müdahale ekipleri bulunuyor. Herhangi bir yangın olayına hiçbir vakit kaybı yaşanmadan söz konusu ekipler tarafından anında müdahale edilecek. Bu arada vatandaşlarımızın da çok dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle hafta sonlarında yakılan piknik ateşine dikkat edilmeli, güneş ışığını yansıtacak cam şişelerin atılmaması, kırılmaması gerek. Halkımız duyarlı olmalı."
BİZE ULAŞIN