Mersin ve Adana madalya ile döndü

Mersin ve Adana madalya ile döndü

Mersin Doğa Koleji ile Adana Doğa Koleji İstanbul’dan iki birincilikle döndü. Madalyasını alan MDK’den Ceylin Altındere, çok mutlu olduğunu söyledi

  • Güney
  • Pazartesi 09.05.2017
İstanbul'da Lütfi Kırdar Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen Halk Oyunları ve Dans Yarışması'nın finali, birbirinden güzel kostümler ve zengin içeriği ile izleyenlere neşe dolu anlar yaşattı. Özgün koreografi, etkileyici sahne, kostüm ve makyaj tasarımları ile öğrenciler konukları büyüledi. Uzman bir jürinin değerlendirmesi sonucunda 15 ekibin yarıştığı görsel şölende modern danslarda Mersin Doğa şampiyonluğunu ilan etti. Adana Doğa ise en iyi müzik ödülünün sahibi oldu. Başarılı gruplara ödülleri Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle verdi. Son derece çekişmeli geçen modern danslarda rakiplerini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıkan Mersin Doğa Koleji sergilediği performansla alkışı ve birinciliği hak etti. Modern danslarda en göze çarpan öğrencilerden biri Ceylin Altındere'ydi. Sahnede çok başarılı figürler sergileyen ve hiç hata yapmadan gösterisini bitiren Ceylin Altındere, "Çok mutluyum. Böyle bir başarıyı elde etmek benim için gurur verici. Önce aileme, sonra okul müdürüme ve öğretmenlerime teşekkür ederim" dedi. Biricik kızını izlerken çok heyecanlandığını söyleyen baba Murat Altındere, "Kızımın başarısını izlerken gözyaşlarıma hâkim olamadım. İnanılmaz mutlu oldum. Tüm öğrencileri kutluyorum" dedi.

Ceylin Altındere, birincilik madalya ve kupasını alır almaz, gösterisini izleyen kardeşi Emir'e sarılarak mutluluğunu paylaştı. Anne Ayşe, baba Murat Altındere ve çocukları Ceylin ile Emir objektiflere mutluluk pozu verdiler.
BİZE ULAŞIN