‘Bu çocukları zehirlemeyin’

‘Bu çocukları zehirlemeyin’

Eş zamanlı yapılan narkotik uygulamasının Adana ayağına katılan Emniyet Müdürü Osman Ak, kahvehaneleri gezerek vatandaşları uyardı

Terör Örgütü PKK'nın en önemli finans kaynaklarından biri olan uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle mücadele için aralıksız düzenlenen operasyon ve uygulamalara bir yenisi eklendi. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı'nca, 81 vilayette eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulama, Adana'da 37 ayrı noktada, bin polisin katılımıyla yapıldı. Emniyet Müdürü Osman Ak Adana'daki uygulamayı bizzat yönetti. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanında, Özel Harekat, Terörle Mücadele ve Asayiş şubelerinden polislerin de katıldığı uygulamaya polis helikopteri de havadan destek verdi. Uygulamanın merkez Yüreğir ilçesi Çamlıbel ve Şehit Erkut Akbay mahallelerindeki bölümüne Adana Emniyet Müdürü Osman Ak da katıldı. Gelincik Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını tutan NTP timlerinin durdurdukları araçlardaki aramaları denetleyen Emniyet Müdürü Osman Ak, yol üzerindeki esnafları da ziyaret etti.

GBT SORGUSU YAPILDI
Ziyaret ettiği bir kahvehanede, mahallenin güvenlik sorunları hakkında bilgi alan ve etrafını saran çocuklarla şakalaşan Osman Ak, sohbet sırasında mahalle sakinlerine "Bu çocukları zehirlemeyin. Biz izin vermeyeceğiz, siz de vermeyin. Bunlar bizim geleceğimiz" diye uyarıda bulundu. GBT sorgusunun yapıldığı 2 saatlik uygulamada, 26 kilo esrar, 20 uyuşturucu ve uyarıcı özelliği olan hap ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Arananlar listesinde bulunan 20 kişi de yakalandı.

KAHVEHANE ZİYARETİ
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği uygulamaya katılan Emniyet Müdürü Osman Ak, ziyaret ettiği kahvehanedeki vatandaşlarla sohbet edip, uyuşturucunun zararları ve madde bağımlılığının etkileri konusunda uyarılarda bulundu. Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürülmesine izin vermeyeceklerini belirten Emniyet Müdürü Osman Ak, "Bu çocukları zehirlemeyin. Biz izin vermeyeceğiz, siz de vermeyin" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN