Polislere saldıranlara ömür boyu hapis cezası istendi

Adana'da geçtiğimiz yıl PKK/ KCK silahlı terör örgütü yandaşlarının korsan gösterisine müdahale etmeye giden polislere ateş açan 1 tutuklu, 10 sanıkla ilgili davanın sonuna gelindi. Davayla ilgili mütalaasını veren duruşma savcısı 6 sanık hakkında 5 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 67 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme heyeti, 3 sanığı tutuklarken, 2 sanık hakkında ise yakalama emri çıkarttı.

ÖLDÜRMEK İSTEDİLER
Olay, 24 Şubat 2016 günü saat 20.00 sıralarında meydana geldi. PKK yandaşları, Dedekorkut, Anadolu ve Çukurova Caddesi üzerinde PKK/ KCK silahlı terör örgütü lehine korsan gösteri yaptı. PKK'lılar lastik yakıp, yolu kapatmaya çalıştı. Polis, korsan göstericilere müdahale etti. Güvenlik güçlerine evlerin damlarından ve ara sokaklardan polislere ateş açıldı. K.G. adlı polis yaralandı.

3 SANIK TUTUKLANDI
Mahkeme heyeti, İbrahim Ercan, Serkan Okatan, Ramazan Okatan'ın tutuklanmasını, Soner Baldaş ile Mehmet Gençdal hakkında ise yakalama emri çıkartılmasını kararlaştırdı. Sanık avukatları savunma için süre isteyince duruşma 29 Haziran'a ertelendi. Tutuklanan 3 sanık cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN