Botaşspor elden gitti

33 yıldır Adana ile bütünleşen Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Botaşspor’un, Başkan Kerim Taşkıran’ın aldığı kararla Ankara’ya taşınması şok etkisi yarattı

Botaşspor elden gitti
Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nin önemli takımlarından Botaşspor, Kulüp Başkanı Kerim Taşkıran'ın aldığı kararla Ankara'ya taşınıyor. 1984 yılında Adana'da kurulan kırmızı-beyazlı ekip 1989-1990 sezonundan bu yana Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadelesini başarıyla veriyor. Bugüne kadar sayısız başarılara imza atan Botaşspor'un yeni sezonda Ankara adına mücadele edecek olması bu takıma gönül veren Adanalı taraftarları şoka uğrattı.

TEPKİLER BÜYÜYOR
Avrupa'da Ronchetti Kupası'nda kadınlarda final oynayan ilk Türk takımı olan Botaşsspor, lig şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası başta olmak üzere bütün başarılarında adeta Adana ile bütünleşti. Menderes Spor Salonu'nda çıktığı her maçta binlerce basketbolseveri arkasına alan kırmızı- beyazlı ekibin yeni yönetiminin aldığı bu karar herkesi üzdü. Adanalılar Botaşspor'un bir Adana markası olduğunu belirterek, Ankara'ya taşınması kararına tepki gösterdi.

ADANA'NIN MARKASI
Türk basketboluna sayısız sporcu kazandıran, altyapısı ile Türkiye'deki birçok kulübe örnek olan Botaşspor'un Ankara'ya taşınmasına ve maçlarını bu şehirde oynamasına karar veren yönetimin taşınma işlemlerine başladığı öğrenildi. Adana'nın bu konuda duyarsız kalmamasını isteyen ve kentin ileri gelenlerine seslenen Botaşsporlu taraftarlar, "Botaşspor elimizden resmen alınıyor. Herkesin harekete geçmesi lazım. Botaşspor Adana'nın takımıdır, Adana'da kalmalıdır" dediler.
BİZE ULAŞIN