Başkan yetmedi ekipleri de bindi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, patates tarlasına dönen yolları görmezden gelmeye devam ediyor. CHP’li Tarhan bu kez daire başkanlarıyla birlikte bisiklet üstünde şov yaptı

Başkan yetmedi ekipleri de bindi
Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde yaşanan sorunlara duyarsız kalan CHP'li belediye başkanı Neşet Tarhan, hizmet üretmek yerine şov yapmayı tercih ediyor. Belediyenin hizmet yapmamasından şikayetçi olan vatandaşlar sorunlarını sosyal medyada dile getirirken SABAH Güney 31 Mayıs 2017 tarihinde 'Bisikletle bizim sokağa da gel' manşetiyle Başkan Tarhan'ı göreve davet etmişti. Başkan Tarhan ise bisiklet şovuna devam etti.

HİZMET YERİNE ŞOV
Başkan Tarhan, vatandaşların "Sahil bandında bisiklet sürmek kolay, eğer yüreğin yetiyorsa gelip ara sokaklarda ve caddelerde sürsün" sözlerine yanına daire başkanlarını alıp tekrar sahil bandı üzerinde bisiklet turu yaparak yanıt verdi. Bu etkinliği basın bülteniyle medya kuruluşlarına servis ettiren Başkan Tarhan'ın, ara mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinlediği ve çözümü konusunda çalışmalar yapıldığı iddia edildi.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Tarhan'ın bu tavrına tepki gösteren 27 yaşındaki Orhan Şaşmaz, "Başkanın böyle bir açıklama yaptığını gördüm. Çok şaşırdım. Çünkü buraya yine gelmedi. Sorunları yine gözlemlemedi. Yani, yine sahil bandında bisiklet sürerek şova devam etti. Ben önce mahallemdeki sorunların çözülmesini istiyorum. Bizim yollarımız bu durumdayken sahil bandında bisiklet sürsek ne olur? Eğer başkan vatandaşın sözünü dinliyorsa, bizlerin sözüne kulak versin ve mahallemizdeki yolları yapsın" dedi.
BİZE ULAŞIN