Botaşspor’u koparmayın

Adana ile özdeşleşen Botaşspor Kadın Basketbol Takımı’nın Ankara’ya taşınacak olmasına tepkiler artıyor. Taraftarlar, “Botaş’ın gitmemesi için ayağa kalk Adana” diye çağrı yaptı

Botaşspor’u koparmayın
Basketbolun sadece erkek değil aynı zamanda kadın sporu olduğunu tüm dünyaya gösteren Botaşspor'un Ankara'ya taşınma kararına bir tepki de Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan geldi. Botaşspor Adana'da kalmalı" dedi. Kırmızı-beyazlı ekibe gönül veren taraftarlar ve altyapıda oynayan çocukların velileri de Botaşspor yönetiminin aldığı karara tepki gösterdi. Durumu Cumhur-başkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) taşıyarak 33 yıllık kulübün Adana'da kalmasını isteyen veliler ve öğrenciler, "Biz basketbolu Botaşspor sayesinde sevdik. Bizden koparmayın. Botaşspor'un Adana'da kalması için elimizden geleni yapacağız. Gerekirse Ankara'ya yürüyeceğiz" dediler.

KAPANMA TEHLİKESİ
Basketbol antrenörü Ayhan Arısoy bu kararın Adana ve milli takım altyapısı için büyük kayıp olduğunu değerlendirerek Botaşspor'un başarılı oyuncular yetiştirdiğini söyledi. Arısoy, Botaşspor için Adana'da bir tesis yapılmasını beklerken, Ankara'ya taşınmasıyla şoke olduklarını ifade etti. Kırmızı-beyazlı kulüpte yöneticilik yapmış Şevket Erden de, "Bu kulüp Adana'nın ekolüdür. Eğer Ankara'ya götürülürse bu kapanacağının resmidir" ifadelerini kullandı.

ANKARA'YA YÜRÜRÜZ
Taşınma kararının çok yanlış olduğunu söyleyen Personel Şefi Tamer Turan Konyalı, "Bir annenin kucağından çocuk alınamaz" dedi. Kızları Irmak ve Adasu ile birlikte kararı protesto eden ev hanımı Ayşe Tural, "Botaşspor benim kızlarımın her şeyi oldu. Onların üzülmesine asla izin vermeyeceğim. Gerekirse Ankara'ya kadar yürür, vazgeçilmesini sağlarız" diye konuştu. Kırmızıbeyazlı ekibin alt yapısında oynayan Sıla Berkman ise, "Kulübümüzü bizden koparmayın" şeklinde konuştu.

Alınan yanlış karardan bir an önce dönülmesi ve Adana'nın takımının Adana'da kalması gerektiğini söyleyen Başkan Karalar, "Botaşspor, Türkiye'de ve Avrupa'da elde ettiği büyük başarıları Adana'da yakalamıştır. Tesis olarak son derece yeterliyiz.
BİZE ULAŞIN