Hastane personeli tatbikatla eğitildi

Mersin’in Tarsus ilçesinde özel bir hastanede yapılan yangın tatbikatında hasta ve çalışanların tahliyesi, gerçeğine uygun olarak yapıldı

Hastane personeli tatbikatla eğitildi
Tarsus'ta özel bir hastane düzenli tatbikatlardan birini daha gerçekleştirdi. Heyecanlı anlara sahne olan tatbikat, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle yapıldı. Hastane çalışanlarını olası bir yangın halinde yapması gerekenler konusunda bilgilendirmek ve deneyim kazandırmak amacıyla düzenlenen tatbikat başarıyla sonuçlandı.

BEBEKLER NAKLEDİLDİ
Tatbikatta senaryo gereği yoğun bakım ve servislerde yatan bebek ve yetişkin hastalar ile çalışanların tahliyesi yapıldı. Bazı hastaların yangın merdiveninden ve itfaiye merdiveniyle kurtarıldığı tatbikatta tahliye edilenler ambulanslara konulup başka hastaneler nakledildi. Senaryodaki hastaları, hastanede çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlar canlandırdı. Kurtarma çalışmaları sırasında hastane koridorları hareketli dakikalara sahne oldu.

İTFAİYECİLER EĞİTİM VERDİ
Çalışma kapsamında itfaiye görevlileri yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi de verdi. Hemşireler, teknik elemanlar ve idari personel, söndürme tüplerini uygulamalı olarak kullanmayı öğrendi. Hastane Genel Müdürü Ahmet Egin, olası bir yangına karşı bütün teknik önlemlerin standartları aşacak şekilde alındığını, yine de çalışanların düzenli aralıklarla eğitildiğini ve tatbikatlarla deneyim kazandığını söyledi.
BİZE ULAŞIN