Daha 8 yaşında 6 hastalığı var

Adana’da böbrek yetmezliği, idrar yapamama, yüksek tansiyon, epilepsi, kalp sorunu ve duymama rahatsızlıklarıyla boğuşan 8 yaşındaki Muhammet Emin Doğan günde 29 ilaç alıyor

Daha 8 yaşında 6 hastalığı var
Sekiz yaşındaki Muhammet Emin Doğan, böbrek yetmezliği, idrar yapamama, yüksek tansiyon, epilepsi, kalp sorunu ve duymama rahatsızlıkları nedeniyle günde 29 ilaç alıyor. İmam Ömer Doğan (37), 10 yıl önce Meserret Doğan (31) ile evlendi. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bir camide imamlık yapan Doğan'ın eşi bir süre sonra hamile kaldı. Hamilelik sürecinde doktora kontrole giden çifte bebeğin böbrek yetmezliği problemi olduğu, hamileliğe son verebileceği söylendi. Ancak çift bebeği dünyaya getirmeye karar verdi. Çiftin Muhammet Emin (8) ismini verdikleri çocukları 7 aylık olarak dünyaya geldi.

5 YIL DİYALİZE GİRDİ
Muhammet Emin'de doktorların söylediği gibi böbrek yetmezliği, ayrıca idrarını yapamama problemi ortaya çıktı. Doktorlar idrar problemini çözmek için sonda taktılar. Böbrek yetmezliği için de Muhammet Emin doğuştan diyalize girmeye başladı. 5 yıl sonra sonda çıkartılarak Muhammet Emin normal yollardan idrarını yapmaya başladı ancak hala sorun yaşıyor. 2,5 yıl önce de uygun bir böbrek bulunarak nakledildi. Ancak böbrek yüzde 80 çalışıyor.

YENİ HASTALIKLAR ÇIKTI
Ameliyattan sonra Muhammet Emin'de yüzde 70 duyma kaybı, yüksek tansiyon, epilepsi, kalp arka duvarında kalınlaşma meydana geldi. Böbrek yetmezliği ve idrar yapamama ile boğuşan Muhammet Emin, 8 yaşında 6 hastalıkla mücadele başladı. Oğlu epilepsiden dolayı sürekli bayılmaya başlayan baba Doğan, şehir merkezine tayin istedi. Adana'ya tayini çıkan baba, merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Yüreğir Gökçeli Mahallesi cami imamlığına verildi. Baba Ömer Doğan, Göksun ilçesinden oğlunun tedavisi için tayin isteyip Adana'ya geldiğini anlatarak, "Merkeze uzak bir noktadayız, bizim için zor oluyor. Çocuğun acil olarak hastaneye yetişmesi gerektiği durumlar oluyor. Biz o anda saniyelerle yarışıyoruz. Tek isteğim oğlumun sağlığı için daha yakın bir camide görev almak. Bu evladımız, anne babamız olsa başka kardeşimiz bakar ancak çocuğumuz olduğu için bizden başka bakacak, kimsesi yok" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN