Marka projede dur durak yok

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı devam eden Milli İrade Meydanı’nda incelemelerde bulundu, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi

Marka projede dur durak yok
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi hizmet binası yanında yapımına başlanan Milli İrade Meydanı'ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Şehrimize yeni bir meydan kazandırıyoruz. Yaklaşık 13 dönüm alanda yapılan çalışmalar tamamlandığında kentimiz çok amaçlı bir alana kavuşacak. Meydanın altında büyük bir otopark var. Yanı başında cami, cafe ve hemen yan tarafında da Kültür Bakanlığımız ile beraber bir binlerce kitabın bulunduğu bir halk kütüphanesi yapmayı planlıyoruz" dedi.

MARKA ŞEHİR
Milli İrade Meydanı'nın Kahramanmaraş'ın marka değerine çok önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Erkoç, "Bu proje Kahramanmaraş'ı marka şehirler yolunda en üst sıralara taşıyacak çalışmalardan bir tanesi. Milli İrade Meydanı, vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak Vatandaşlarımız burada buluşacak, burası herkes için daha güzel ve kaliteli zaman geçirme noktası olacak" diye konuştu.

MÜKEMMEL OLACAK
Çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Erkoç, "Amacımız yılsonuna kadar burayı bitirmek. Devamında Fatih İlköğretim Okulu ile Öğretmenevi'ni de bu meydana katmayı planlıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız bittiğinde mükemmel bir meydana kavuşmuş olacağız. Özellikle büyük mitingler ve toplantıları da burada yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

350 ARAÇLIK OTOPARK
Toplam 14 bin metrekare alanda inşa edilen Milli İrade Meydanı'nda 350 araç kapasiteli 3 katlı yeraltı otoparkı bulunacak. 4 bin 500 metrekarelik alan mitingler ve toplantılar için kullanılacak. Meydanda 700 metrekare yeme-içme alanı, 250 metrekare ticari alanının yanı sıra 2 bin 200 metrekare yeşil alan oluşturulacak.
BİZE ULAŞIN