Oğlum da böyle hayat doluydu

İstanbul 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Kışlası’nda 15 Temmuz darbe gecesi şehit düşen Halit Yaşar Mine’nin adının verildiği okulda hüzünlü bir karne töreni düzenlendi

Oğlum da böyle hayat doluydu
15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi Topkule Kışlası'nda şehit düşen Albay Sait Ertürk'ün emrindeki askerlerden biri olan ve aynı çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, "Bin defa da kanım aksa yine de şehit olmak isterim" diyordu. Adana'da toprağa verilen Şehit Mine'nin adı daha sonra KHK ile kapatılan Burç Okulları'na adı verildi. Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte dün Şehit Halit Yaşar Mine Ortaokulu'nda hüzünlü bir tören vardı.

MUTLU YARINLAR
Seyhan İlçe Milli Eğitim müdürü İzzettin Aydın, şehidin annesi Ayşe, babası Mustafa Mine, okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı karne töreni okulun konferans salonunda yapıldı. Silahlı terör örgütü FETÖ'nün emeline hiçbir zaman ulaşamayacağını kaydeden Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, öğrencilere seslenerek, "Ülkemizin daha huzurlu ve mutlu yarınları için beraber çalışıyoruz. Bu yarınlar da sizler söz sahibi olacaksınız" diye konuştu.

HİÇ UNUTAMIYORUM
Karne dağıtım törenine geçmeden öğrenciler tarafından slayt gösterisi sürerken, şehidin özgeçmişi okundu. Bu dakikalarda salonda bulunanlar gözyaşlarına hakim olamadı. Bir yanının buruk, bir tarafının ise gurur dolu olduğunu belirten şehidin annesi Ayşe Mine; "Oğlum çok farklı bir çocuktu. Sizler karnenizi alırken, benim de gözüme Halit'imin karne alışı geldi. Onu hiç unutamıyorum. Her gün gözümün önünden gitmiyor. Sizlere bakınca hepinizi birer Halit Yaşar gibi görüyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN