Spor kenti Adana toparlanacaktır

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana’nın spor gündemini değerlendirdi. Vali Demirtaş, takımlardan stat konusuna bir çok önemli başlığı ele aldı

Spor kenti Adana toparlanacaktır

Adana Valisi Mahmut Demirtaş kentin spor gündemini masaya yatırdı. SABAH Güney'e özel açıklamalarda bulunan Vali Demirtaş ile Adanaspor'u, Adana Demirspor'u, 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nı, yeni yapılan stadyumu ve Ankara'ya taşınması gündemde olan Botaşspor'u konuştuk. Vali Demirtaş, Adana'nın bir spor kenti olduğunu ve kendisini yeniden toparlayacağını belirtti.

YIL SONU BİTECEK

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşaatına 2014'te başlanan UEFA ve FIFA standartlarına uygun inşa edilen 33 bin seyirci kapasiteli yeni stadyumun inşaatının hızlı devam ettiğini belirten Vali Demirtaş, Sarıçam ilçesinde, yaklaşık 102 dönüm arazide 43 dönüm üzerine inşa edilen stadın inşaatının bu yılsonuna doğru tamamlanacağını söyledi. Daha önce 'KOZARENA' olarak adlandırılan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın statlarda arena kelimesinin kaldırılmasını istemesi üzerine bu konuda gerekenin yapılacağını belirten Vali Demirtaş, "Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere arena yerine stat ismini kullanacağız. Stada ne isim verileceği konusunda ise henüz netleşmiş bir isim yok" diye konuştu.

ADANALI SAHİP ÇIKIYOR

Yeni stadın hizmete girmesiyle birlikte mevcut 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nın akıbeti konusunda da açıklamalarda bulunan Vali Demirtaş, "5 Ocak Fatih Terim Stadı'nın yeri konusunda görüşmeler devam ediyor. İşler bittikten sonra netlik kazanacak" dedi. Adanaspor ve Adana Demirspor'un yerinin Süper Lig olduğunu da belirten Demirtaş, "Adanalılar takımlarına sahip çıkacaktır" diye konuştu.


SABIRLI OLMALI

Adana spor gündemini meşgul eden Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Botaşspor'un Ankara'ya taşınması konusunda sabırlı olunması gerektiğini vurgulayan Demirtaş şöyle dedi: Gelen tepkiler üzerine Botaş Genel Müdürlüğü ile görüştüm. Sayın bakanımız ve milletvekillerimiz konuyla yakından ilgileniyorlar. Ankara'ya gitme sevdasından vazgeçileceğini düşünüyorum."

BİZE ULAŞIN