575 milyon TL yatırım 3 bin 500 yeni istihdam

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, “Türk sanayicisi ülkesine güveniyor ve yatırımlara büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor. Bu son derece sevindirici bir durum” dedi

575 milyon TL yatırım 3 bin 500 yeni istihdam
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), son yıllarda büyüme trendini önümüzdeki süreçte de devam ettirmek için yatırım ve istihdama odaklandı. 2017 sonuna kadar hayata geçirilecek 574 milyon 716 bin liralık planlı yatırımla 3 bin 500 kişiye yeni iş kapısı açılacak. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü, "Türk sanayicisi ülkesine güveniyor ve yatırımlara büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor. Bu son derece sevindirici bir durum" dedi.

38 BİN 500'E ÇIKACAK
Tekstil, gıda, plastik, kağıt ambalaj, makine, kimya, enerji, hazır beton, çelik hasır, inşaat, ahşap, mobilya ve otomotiv gibi çok farklı alanlarda 351 firmaya ait toplam 407 işletmenin faaliyetini sürdürdüğü AOSB, dev yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Yıl sonuna kadar 43 firmanın 574 milyon 716 bin TL tutarında yeni yatırım yapmayı planladığı AOSB'de, istihdam sayısı da yüzde 10'luk artışla 38 bin 500'e çıkacak. Yatırımcı firmalar, bölgede, toplamda 291 bin 809 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi inşa edecek.

GÜÇLÜ TÜRKİYE
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Ortadoğu ve Afrika pazarlarına olan yakınlığının yanında, havaalanı, demiryolu, uluslararası karayolu, otoyol ve limanlara yakınlığı gibi lojistik üstünlüğüyle yatırımcıya birçok avantaj sağlayan AOSB'nin, yeni yatırımlarla her geçen gün daha da büyüdüğünü ve güçlendiğini söyledi. Sütcü, "Önümüzdeki süreçte hayata geçecek yatırımlarla hem Adana'mız hem ülkemiz hem de açılacak istihdam alanları sayesinde insanlarımız kazanacak" dedi.
BİZE ULAŞIN