Asma yaprağı pazarına ilgi

Niğde’de kısa bir süreliğine kurulan asma yaprağı pazarı, vatandaşların ilgi odağı oldu. Pazarda asma yaprağının yanında çilek de satılıyor

Asma yaprağı pazarına ilgi
Niğde'de her yıl Haziran ayının ilk haftasından itibaren kurulan asma yaprağı pazarı, ev hanımlarının akınına uğruyor. Çiftehan beldesine bağlı Ünlüyaka ve çevresindeki köylerde yetişen asmaların yaprakları lezzetleri ile ev hanımlarının en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak göze çarpıyor. Asma yaprağı pazarına Niğdeli kadınların yanı sıra çevre il ve ilçelerden vatandaşlarda ilgi gösteriyor.

ÇİLEK DE VAR
Kendine has hafif ekşi lezzeti ile bölgede tek olan üzüm yaprakları, dağlık arazilerde bulunan üzüm bağlarının asmalarında yetişiyor ve tamamen doğal olması ile de tercih ediliyor. Asma yaprağı yanında yine doğal ortamda yetişen kokulu ince kabuk çilekler de kurulan pazarda yerini alıyor. Kısıtlı alanda yetişen çilekler de lezzeti ve doğallığı nedeniyle özellikle meyve olarak tüketiliyor. Ev hanımları sadece birkaç hafta bulabildikleri bu çileklerden reçel yapıyorlar.
BİZE ULAŞIN