Kent turizmine drone dopingi

Mersinli genç esnaf Mesut Esen hobi olarak başladığı drone pilotluğunu profesyonel olarak yapmaya başladı. Esen, kentin 600 metre yüksekten fotoğraflarını çekiyor

Kent turizmine drone dopingi
Mersinli büfeci Mesut Esen, hobi olarak 'drone' ile kentin doğal ve tarihi güzelliklerini havadan görüntüleyip sosyal medyada paylaşarak, kent turizmine katkı yapıyor. Kendisini 'Mersin sevdalısı' olarak tanıtan Mesut Esen, merakla başladığı drone uçurma hobisini geliştirerek deneyimli bir drone pilotu oldu. Gezip keşfetmeyi seven Esen, doğal ve tarihi yerleri havadan görüntülemeye başladı. 321 kilometre kesintisiz sahili ve yılın 300 günü güneş görmesi ile ünlü kentin havadan ayrı güzelliğe sahip olduğunu keşfeden Esen, bu yeteneğini kent turizmine katkı için kullanmaya karar verdi. Mersin'i havadan görüntüleyen Esen, fotoğrafları sosyal medya ve tatil için tavsiyelerin yazıldığı yabancı forum sitelerine yükledi. Başta Kızkalesi, Cennet Cehennem, Kanlıdivane, Korikos Kalesi olmak üzere birçok tarihi ve doğal güzelliği havadan fotoğraflayan Esen, yaklaşık 600 metre yükseklikten kentin güzelliklerini gözler önüne serdi. Fotoğrafları çok sayıda takipçi tarafından beğenilirken Esen gelen mesajları da yanıtlayarak çektiği tarihi mekanlar hakkında bilgiler verdi.

SOSYAL MEDYA ÖNEMLİ
Kent merkezi sahil şeridi, Marina, Atatürk Parkı, Balıkçı Barınağı gibi günde binlerce insanı ağırlayan mekanların da kuşbakışı fotoğraflarını paylaşan Esen, bu çalışmasıyla da Mersinlilerin büyük ilgisini çekti. Amacının turizme katkı sağlayarak kentte katkı sunmak olduğunu ifade eden Esen, şöyle dedi: "Öylesine güzel değerlerimiz ve yerlerimiz var ki, bölge insanı bile bazen farkında olmuyor. Kentin tanıtımı farklı mecralarda yapılıyor. Ancak, bu yüzyılın en önemli olgusu sosyal medya. Saniyeler içinde dünyanın öbür ucundaki insana ulaşabiliyorsunuz. Çektiğim fotoğrafları sosyal medyada paylaşıp, turizme katkı sunuyoruz."
BİZE ULAŞIN