‘Barakaya ateş ettim pişmanım’

‘Barakaya ateş ettim pişmanım’
Adana'da motosiklet hırsızlığı yüzünden çıkan kavganın devamında av tüfeği ile ateş ederek Bayram Güler'i (29) öldüren Muhammet Sıddık Eser (23) ile olaya iştirak ettikleri ileri sürülen 2 kişinin yargılandığı davanın görülmesine başlandı. Muhammet Sadık Eser, kuşların bulunduğu barakaya ateş ettiğini ileri sürerken, kardeşi ve arkadaşı suçlamayı kabul etmedi. Bayram Topak (20) ve Ramazan Eser'in (19) tahliyesine karar veren mahkeme, keşif yapılmasını kararlaştırdı.

MOTOSİKLET ÇALINDI
Olay, 23 Nisan 2017 günü Fatih Mahallesi 73027 Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre Muhammet Sıddık Eser, kardeşi Ramazan Eser ile arkadaşları evde okey oynadı. Evine gitmek için aşağıya inen Mehmet Gülen motosikletinin çalındığını gördü. Muhammet Sadık Eser, motosikleti Bayram Güler'in çalmış olabileceğini söyledi. Motosikleti almadığını söyleyen Güler ile Eser arasında tartışma oldu.

3 ZANLI TUTUKLANDI
İddialara göre, Bayram Güler, Eser kardeşlerin evinin önüne gidip küfür ederek tehdit savurdu. Olayı öğrenen Muhammet Sıddık Eser tüfeği aldı ve arkadaşı İbrahim Topak ile olay yerine gitti. Eser, evin çatı katında bulunan aralarında Bayram Güler'in de oturduğu 4 kişinin üzerine 2 el ateş açtı ve kaçtı. Eser olayda kullandığı tüfeği kardeşi Ramazan'a vererek saklamasını istedi. Bayram Güler'in can verdiği olayla ilgili Muhammet Sıddık Eser, kardeşi Ramazan ve İbrahim Topak tutuklandı.

"KUŞLARA ATEŞ ETTİM" SAVUNMASI
Haklarında kasten öldürme ve iştirak suçundan dava açılan 3 sanık Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıktı. Muhammet Sadık Eser, "Eve ateş edecektim. Birisine zarar gelmesin diye çatıya çıkıp, tahta kuş barakasına ateş ettim. Orda olduklarını bilmiyorum. Öldüğünü sonradan öğrendim. Pişmanım" dedi. Diğer sanıklar suçlamayı kabul etmedi. 2 sanığı tahliye eden mahkeme, olay yerinde keşif yapılmasını kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.
BİZE ULAŞIN