Karadenizliler iftarda buluştu

Adana Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, Çukurova’da yaşayan hemşerilerini yöresel iftar sofrasında bir araya getirdi

Karadenizliler iftarda buluştu
22'nci kuruluş yılını kutlayan Adana Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel iftar sofrasında buluştu. Karadeniz lezzetlerinin sunulduğu sofrada konuklarını kapıda karşılaşan Dernek Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, "Çok anlamlı bir ayda iftar soframızda hemşerilerimizle, Adanalı dostlarımızla buluşmanın heyecanını yaşadık" dedi. Dernek Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz ile yöneticiler Osman Terzi, Güngör Ateş, Hamdi Satır, Emine Varmış ve Şerif Güler konukları ile yakından ilgilenerek güzel bir misafirperverlik yaptı. Karadeniz kültürünün yansıtıldığı iftar sofrası dernek binasında kurulurken Vali Yardımcısı Hanlar İden, Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş ile kalabalık bir davetli topluluğu yerini aldı.

RAMAZAN'IN BEREKETİ
Başkan Prof. Dr. Metin Yavuz, amaçlarının Karadeniz kültürünü, mutfağını, lezzetlerini hemşerileriyle birlikte Çukurova'da tanıtmak ve sıcak ilişkiler kurmak olduğunu söyleyerek, "Ramazan ayının bereketini, bolluğunu hep birlikte yaşadık" dedi. Karadenizli üyeler evlerinde yaptıkları birbirinden lezzeti yemekleri iftara getirerek, eşsiz bir sofra oluşturdu.
BİZE ULAŞIN