‘Lavanta Kokulu Kelebekler’ projesinde hasat heyecanı

Tarım Bakanlığının ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ programında birinci olan Adanalı Yeliz Tok, fide olarak ektiği lavantaların hasadını 5 ayda yaptığını söyledi

‘Lavanta Kokulu Kelebekler’ projesinde hasat heyecanı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca yürütülen 'Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi' kapsamında gerçekleştirilen ve Türkiye genelinde 424 proje ile 'Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor' programına katılan kadınlar arasında, "Lavanta Kokulu Kelebekler" projesiyle yarışmaya katılan Yeliz Tok, Türkiye birincisi oldu. 'Lavanta Kokulu Kelebekler' projesi için hasat etkinliği düzenlendi.

TARIM EĞİTİM ÇALIŞMALARI
Adana'nın Seyhan ilçesi Kuyumcular Mahallesi'nde düzenlenen programa Vali Mahmut Demirtaş, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kadın çiftçiler ve davetliler katıldı. Vali Mahmut Demirtaş, programın amacının, tarımda eğitim çalışmaları yaparak, üretici ve girişimci kadınları bilgilendirmek olduğunu söyledi. Vali Demirtaş, Tevfik Fikret'in 'Kızlarını okutmayan millet, oğullarını manevi öksüzlüğe mahkûm etmiş demektir, hüsranına ağlasın' cümlesinin üzerinde düşünülmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kızlarımıza güveneceğiz, oğullarımıza sağladığımız her imkânı onlara da sağlayacağız. Kızlarımızı, kadınlarımızı eğitimli, bugünü ve geleceği okuyabilen, ileri görüşlü, girişimci bir ruhla yetiştireceğiz ki, onların yetiştireceği evlatlarımız da bu özelliklere sahip olabilsinler" dedi.
BİZE ULAŞIN