Vergi dairesinden bilgilendirme atağı

Vatandaşı bilgilendirmek için yollara düşen Adana Vergi Dairesi görevlileri, kapı kapı dolaşarak yapılandırmayı anlatıyor

Vergi dairesinden bilgilendirme atağı
Adana Vergi Dairesi Başkanlığı görevlileri, "7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili mükelleflere sunulan fırsatta sürenin dolmasına sayılı günler kala işyerlerini gezerek mükellefleri konuyla ilgili ayrıntılı olarak bilgilendiriyor. Vatandaşların yapılandırmadan azami faydalanabilmeleri için işyerlerini dolaşan Adana Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanları, sürenin 30 Haziran'da dolacağını hatırlatarak bu fırsatın kaçırılmaması önerisinde bulunuyor.

MÜKELLEFE KOLAYLIK
Yeni yapılandırma kanununun, kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getirdiğini açıklayan Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi ve diğer borçların gecikme zamları, faizleri Yİ-ÜFE oranında, yani üçte iki oranında azaltıldığını, vergi aslına bağlı cezaların da tamamen silindiğini söyledi. Başkan Tunalı, mükelleflerin kanun sayesinde geçmiş borçlarını taksitler halinde ödeyerek ekonomik faaliyetlerini daha kolay yürütebileceklerini vurguladı.

SÜRE UZAMAYACAK
Sürenin uzamayacağını kaydeden Tunalı, "Aynı zamanda atandaşımızı ilgilendiren trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların da kanun kapsamında yapılandırılabileceğini belirterek, YURT-KUR üzerinden öğrenim kredisi alan öğrencilerin kuruma olan öğrenim ve katkı kredisi borçları ile ecrimisil borçları da bu kanuna göre yapılandırılarak ödenebilecek" dedi.
BİZE ULAŞIN