Kardeş katili ağabey gözyaşını tutamadı

Adana’da kardeşini öldüren ağabeyin ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Kardeş katili olan ağabey “Onun canını yakacak insan değildim” dedi ve gözyaşlarına boğuldu

Kardeş katili ağabey gözyaşını tutamadı
Adana'da kardeşi Ramazan Çimiş'i silahla öldüren 35 yaşındaki Cihan Çimiş'in "Kardeşi kasten öldürmek, ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Kardeşinin "Benimle ve eşimle konuşmalarına dikkat edeceksin" diye kendisine bıçakla saldırdığını ileri süren sanık, "Bıçak çekince ateş ettim. Canını yakmak istemezdim" diye ağladı.

KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ
Olay, 3 Aralık 2016'da Sepici Mahallesi'nde meydana geldi. Fırıncı Ramazan Çimiş silahla öldürüldü. Kayıplara karışan katil zanlısını bulmak için harekete geçen polis, Ramazan'ı ağabeyi Cihan Çimiş'in öldürdüğünü belirledi. Olaya tanıklık yapan kişi sanığı fotoğraftan teşhis etti. Polis, kardeş katil zanlısı ağabeyi 3 ay sonra yakaladı. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ÇOK SİNİRLİYDİ
Adana 3. Ağır Mahkemesi'nde yargılanan tutuklu sanık, kardeşinin olay günü çok sinirli olduğunu ileri sürerek, "Kardeşim 'Bundan sonra benimle ve eşimle konuşmalarına dikkat edeceksin' dedi. Tartıştık ve oradan ayrıldım. Beni konuşmaya çağırdı. Bıçak çekti. Korkmuştum. Ruhsatsız silahımla ateş ettim. Kardeşimin canını yakacak insan değilim" diye ağladı.
BİZE ULAŞIN