Kılıçdaroğlu biz de adalet istiyoruz

CHP’li belediyenin işyerini kapatmasına sinirlenen İsmail Gürses, “Sayın Kılıçdaroğlu biz de adalet istiyoruz. CHP’li belediye haksız uygulama yapıyor. Ankara’ya yürüyeceğiz” dedi

Kılıçdaroğlu biz de adalet istiyoruz
Mersin'in Silifke ilçesinde 1918 yılında yapılan işyerinin belediye tarafından mühürlenmesine tepki gösteren İsmail Gürses, Ankara'daki CHP Genel Merkezine adalet yürüyüşü yapacak. İsmail Gürses, Camikebir Mahallesi Bucaklı Sokak'ta bulunan arazisinde eylem yaptı. Elinde 'Bizler de adalet bekliyoruz sayın Kılıçdaroğlu' yazalı pankartı taşıyan Gürses, ilçe merkezinde belediye tarafından yapılan 4'ncü köprü için 2 dönümlük arazinin istendiğini, vermeyince de 1918 yılında işyerine yapılan ruhsatsız olduğunu gerekçesi ile 49 bin lira para cezası kesildiğini söyledi.

BURASI SİT ALANI
8 ay önce mühürlenen işyerinde yüzbinlerce liralık gıda maddesinin çoğunun bozulduğunu söyleyen Gürses, "CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Turgut, içinde sahibi bulunduğum arsalarında bulunduğu alanda kamulaştırma yapmadan 4'ncü köprü inşaatına başladı. Zaten bu konuda hakkında soruşturma açıldı. Bu alanda sahibi bulunduğum arsalar olup hatta içlerinde Kültür Bakanlığı tarafından tescilli bina bulunmaktadır. Bu alan SİT alanıdır. Bu alanda inşaat yapabilmek için Adana Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan izin alınması gerekir. Ama izin alınmamıştır. Bu yasalarımıza göre suçtur. Kamulaştırma yapmadan inşaata başlamakta yasal değildir" dedi.

GENEL MERKEZE
Uğradığı haksızlık nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Gürses, sözlerini şöyle tamamladı: "Sayın Kılıçdaroğlu, bizler de adalet istiyoruz. Belediye Başkanı Mustafa Turgut, kendisini eleştiren, partisinden olmayan kişileri evlerini veya iş yerlerini mühürlemek veya yıkmak sureti ile yıldırmaya çalışıyor. Halk üzerinde baskı kuruyor. Diktatörce davranıp hukuk yolu ile hakkımızı aramamız engelleniyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu baskı rejimini engellemek ancak sizin elinizde. Sizden adaletin tecellisine yardımcı olmanızı bu haksız uygulamaları durdurmanızı istiyoruz. Kısaca biz de sizden adalet istiyoruz. Aksi takdirde bizde CHP Genel Merkez yürüyüşe başlayacağız. Adalet mülkün temelidir. Mülklerime yapılan bu haksız uygulamaların sonlanmasını bekliyoruz." Bu arada belediye yetkilileri, bina için bugüne kadar ruhsat alınmadığı için mühürlendiğini bildirdi.
BİZE ULAŞIN