Milliler Osmaniye’de

16 Yaş Altı Kız Hokey Milli Takımı, Fransa’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ilk ikiye girerek Dünya Gençlik Olimpiyatları’na katılma hedefini Osmaniye kampında perçinliyor

Milliler Osmaniye’de
Türkiye 16 Yaş Altı Kız Hokey Milli Takımı, Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda ilk ikiye girerek önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Gençlik Olimpiyatları'na katılmak istiyor. Şampiyona öncesi Osmaniye'de kampa giren milli takım, antrenörleri eşliğinde temmuz ayında Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor.

10 KİŞİYE DÜŞECEK
Antrenörlerden Serkan Şen yaptığı açıklamada, 2015 yılında Malta'da düzenlenen Akdeniz Kupası'nda milli takımın üçüncü olduğunu hatırlatarak, "Bu yılki şampiyona Fransa'da düzenlenecek. Nisan ayında kamplarımıza 45 sporcuyla başladık. Bu üçüncü kampımız ve kadroda 19 sporcu yer alıyor. 10 günlük kampta bu sayıyı 10'a düşürerek Fransa'ya hareket edeceğiz" dedi. Hedeflerinin şampiyonada ilk iki içinde yer almak olduğunu dile getiren Şen, "İlk ikiye girersek önümüzdeki yıl Brezilya'da düzenlenecek Dünya Gençlik Olimpiyatları'na katılabileceğiz. İlk kez bu kadar büyük bir organizasyona katılmaya yaklaştık. Geçen yıl Çek Cumhuriyeti'nde İstiklal Marşı'nı okuttuk. Bu sene de bayrağımızı göndere çekip marşımızı okutmak istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN