Kayyumla gelen hizmet

Mersin’de 3 dönemdir HDP yönetiminde adeta viraneye dönen Akdeniz ilçesi, belediyeye kayyum atanmasından sonra hiç yapılmayan hizmetlerle tanıştı

Kayyumla gelen hizmet
HDP'Lİ eş başkanlar döneminde belediye hizmetinden mahrum kalan Akdeniz ilçesi sakinleri, kayyum tarafından yönetilen Akdeniz Belediyesi'nden hizmet almanın keyfini yaşıyor. Kanun Hükmünde Kararname ile başkanlığa atanan Kaymakam Hamdi Bilge Aktaş yönetimindeki Akdeniz Belediyesi, ilçeye yıllardır verilmeyen hizmeti birkaç ayda götürdü. Belediye araçlarının girmediği mahallelerde yeni yollar, kaldırımlar, parklar ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapan belediye ilçedeki vatandaşların takdirini kazandı.

VATANDAŞ MEMNUN
Mahalleler ve ilçe merkezine adeta çıkarma yapan Akdeniz Belediyesi, Turgutreis, Kültür, Çankaya, Camişerif, Mesudiye, Yeni Mahalle, Adanalıoğlu, Abdullahşahutoğlu, Kazanlı, Karaduvar ve Karacailyas mahallelerinde başlattığı çalışmalarla vatandaşları memnun ediyor. Mahalle sakinleri belediyeye kayyumun atanmasından sonra nelerin değiştiğini SABAH Güney'e anlattı.

VİRANELER DÜZELİYOR
Kültür Mahallesi'nde 40 yıldır taksicilik yapan 72 yaşındaki İbrahim Aybugün, "Akdeniz Belediyesi'ni 3 dönem boyunca yöneten HDP'liler tarafından bu mahalle kenar mahalle haline geldi. 15 yıl bir çivi bile çakmadılar. Kaldırımlar çürümüş, yolumuz kalmamıştı. Akdeniz Belediyesi'ne kayyum atanınca umutlandık. Nitekim kısa sürede umutlarımız karşılığını buldu. Kaldırımlarımız yenilendi. Yollarımız yapıldı" diye konuştu. Kültür Mahallesi'nde esnaflık yapan 54 yaşındaki Hakan Bilgiç de "Akdeniz Belediyesi'ne kayyum atanmadan önce hizmet bu mahallede yoktu. Dönemin HDP'li başkanına defalarca dilekçe ve şikayetlerimizi iletmemize rağmen bu mahalleye hiç hizmet gelmedi. 10 senedir hiçbir şey yapılmayan bu mahalleye 10 sene sonra ilk defa asfalt döküldü, kaldırımlar yapıldı, yol planlaması yapıldı" dedi.

"ÇOK ŞAŞIRDIK, ÇOK SEVİNDİK"
Çamlıbel Mahallesi'nde yaşayan Hüseyin Karlıklı (41) ise şunları söyledi: 7 yıldır defalarca bu mahallelere hizmet gelsin diye dilekçe verdim fakat dikkate almadılar. Kaldırımlarımız çok kötüydü. Belediyeye kayyum atanmasından sonra kaldırım ve yol çalışmaları yapacaklarını duyduğumuzda hem çok şaşırdık hem çok sevindik. Çok kısa zamanda da işler sonuçlandı. Çevre düzenlememiz yapıldı. Işıklandırmaya sevinir mi insan? Işıklandırmalarımız oldu.

ŞANTİYEYE DÖNDÜ
Turgut Reis Mahallesi'nin yıllardır hizmet görmediğini anlatan muhtar Ahmet Eldeniz (57), "HDP yönetiminde sahipsiz kalan mahallemiz viraneye dönmüştü. Kayyum atanmasından sonra ilk defa belediye ekiplerini gördük. Mahallemiz ilk defa şantiye alanına döndü. Çalışma yapacaklarını söylediklerinde hiç inanmamıştım. Çünkü bugüne kadar böyle bir şey olmadı. Hizmetlerden dolayı Valimiz Özdemir Çakacak'a ve belediye yönetimine teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN