Sırrıberk ARSLAN: Helâl olsun Fatih Başkan’a

Bilenler bildi, tanıyanlar tanıdı. Nokta koymaya şafak saydığım mesleğimde yanlış yapana kalemimden kan, doğru yapana ise itlerin havlamasına, çakalların ulumasına aldırış etmeden, bal damlatırım. Yazıları yazarken diline, dinine, kartvizitindeki unvanına değil, o anda yüreğimden gelen sese kulak veririm.
İşte o yürekten gelen sesle 'Helal olsun Fatih Başkan sana' diyorum.
İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'in gemileri karadan yürütmeyi başardığı gibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Erkoç da bugün mega projelerle bu şehir insanının 50 yıllık hayalini gerçekleştiriyor.
Cumhuriyetin ilanından sonra komşuları Gaziantep, Adıyaman, Kayseri, Adana atı alıp Üsküdar'ı geçtiği yıllar boyunca, kimisi beceriksiz, kimisi karaktersiz, kimi kaymakçıların, kimi yalakçıların aklıyla yapmaya çalıştığı yerel yöneticiler yüzünden bırakın yerinde saymayı, gerileyen Kahramanmaraş'ın kaderini değiştiren hizmetleri yapan Fatih Erkoç'a hem de bir defa değil, milyonlarca defa helal olsun diyorum.
Göreve geldiği günden itibaren, yaptığı çalışmaları burada yazmaya kalkışsam sayfalar yetmez. Üç beş örnek verecek olursam, bulvarlar, mesire alanları, atık su tesisleri, tarihi çarşıların restorasyonu, kentsel dönüşüm çalışmaları, toplu taşımada reform, Trabzon Bulvarı'nın yayalaştırılması, kayak merkezi ve Kuzey Çevre Yolu aklıma gelenlerden sadece birkaçı…
Ve işte dün ben bu satırları yazarken o yukarıda helal olsun sana dediğim Kahramanmaraş'ın Fatih'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç bu şehrin tam kalbinin orta yeri konumundaki Tekke bölgesine Bismillah diyerek kentsel dönüşümün neşteri olan ilk kazmayı vuruyordu.
BİZE ULAŞIN