Kanala girmeyin ailenizi üzmeyin

Kanala girmeyin ailenizi üzmeyin

Serinlemek amacı ile girilen DSİ sulama kanallarında her yıl onlarca insanın boğulmasının önüne geçmek için polisler seferber oldu. Kanallara girenleri uyaran polis, broşür dağıttı

Adana Emniyet Müdürlüğü, serinlemek için girdikleri DSİ sulama kanalında 4 kişinin cansız bedenlerinin çıkması üzerine kapsamlı bir çalışma başlattı. Her yaş grubundan insanlara hitap edecek bir broşür hazırlatan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri "Ölüme balıklama dalma" yazılı broşürleri kanal kenarında suya girmeye hazırlanan gençlere dağıttı. Onları ölüm konusunda uyararak, "Sevgili gençler kanalla yüzmek çok tehlikeli. Bu konuda her yıl onlarca insan yaşamını yitiriyor. Serinlemek için havuzları tercih edin" dedi.

"TÖVBE GİRMEYECEĞİM"
Toplum Destekli Şube Müdürlüğü, Yunus timleri ve zabıta ekipleri birlikte harekete ederek özellikle yaz aylarında ailelerinin ocağına ateş düşüren DSİ kanallarındaki boğulmaların önüne geçmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Sulama kanalına atlayan gençler ani polis baskınları karşısında ne yapacağını şaşırıyor. Bunlardan bazıları kaçmaya çalışırken, yakalananlar ise, "Ne olur polis abi, bizi ailemize söylemeyin. Babam çok kızar, annem üzülür" diye gözyaşı döküyorlar. Polisler ise bu gençleri, "Burada yüzmek çok tehlikeli. Ailenizi sevenlerinizi üzmeyin" diye uyarıyor.

BROŞÜR DAĞITTILAR
DSİ sulama kanallarına serinlemek için giren gençlerin sudan çıkmalarını sağlayan Adana polisi, onlara üzerinde" Ölüme balıklama dalma! Güvenli olmayan sulara girip, sonsuzluğa yelken açmayın", "Bir ömür varken, bir nefeste hayatı kaybetme!" broşürlerini dağıttı. Polisler, karşılarına çıkan genç yaşlı herkese, "Güvenli olmayan bu sulara girmeyin. Adeta ölüme kulaç atıyorsunuz. Sonra da sevdikleriniz arkanızdan gözyaşı döküyor. Ayrıca pislik yuvası olan bu sular sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Çok dikkat edin. Buralardan uzak durun" diye nasihatlerde bulundu. Bu uygulamanın yaz sezonu boyunca devam edeceğini belirten Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, "Sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte boğulmalar da artmaya başladı. Adana'nın dört bir yanı sulama kanalı ile çevrili. Güvenlik tedbirlerini çok sıkı tutuyoruz ancak yine de insanların suya girmesini engelleyemiyoruz. Bu konuda ailelere büyük iş düşüyor. Evlerde çocuklarını bu sulara girmemeleri konusunda uyarmaları gerekiyor. Yani asıl iş ailede bitiyor. Biz de emniyet olarak yaz boyunca kanal çevrelerinde sürekli devriye nöbeti tutacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN