CHP’li Başkan Ünal’a partilisinden tepki

Rantpark ve 734 bin TL’lik kamu zararı iddialarıyla eleştirilen CHP’li Boğaçhan Ünal’a bir eleştiri de kendi partilisinden geldi

CHP’li Başkan Ünal’a partilisinden tepki
Adana'nın Karataş ilçesinde hayata geçirdiği tartışmalı uygulamalarla eleştirilerin odağı haline gelen CHP'li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal'a bir eleştiri de kendi partilisinden geldi. Meclis'in haziran ayı toplantısında Ünal'ı hedef tahtasına koyan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kaymaz, eleştirilerini partisinin İl Danışma Kurulu toplantısına da taşıdı. Kaymaz, Ünal'a Atapark'taki işyerlerinin hangi kriterlere göre verildiğini sordu.

KİRACI KRİTERİ NE?
Atapark Projesi'nin 2,5 milyon TL borçlanarak yapıldığını anımsatan Kaymaz, park içerisinde yer alan işletmelerin belediyeye maliyeti ve kira bedelleri hakkında açıklama yapılmasını istedi. İşletmelerin ihaleyle kiraya verilmesini isteyen Kaymaz, "Kişilere verilirken hangi kriterlere göre seçim yapılıyor? Mutfak ve masa, sandalye hariç tüm giderler belediyeden mi karşılanıyor? Harb-İş Plajı'nda yaşandığı gibi Atapark'ta da sorun olmaması için hukuki altyapının sağlam olması gerekiyor" dedi.

ISRARLARA RAĞMEN
Eleştirilerini CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın da katıldığı Danışma Kurulu toplantısına sürdüren Kaymaz, meclis üyelerinin ısrarına rağmen grup toplantısı yapılmamasına dikkat çekti. Meclis üyeleri olarak bilgilendirilmediklerini ve gelişmeleri sokakta kahvehanelerden öğrendiklerini anlatan Mehmet Kaymaz, meclis üyeleri olarak itibarlarının ve inandırıcılıklarının zarar göreceğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN