Yangını söndürdüler kendilerini serinlettiler

Yangını söndürdüler kendilerini serinlettiler

Adana’da izolasyon malzemesi üreten depoda çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, alevleri söndürdükten sonra kendilerini suyun altına attılar

  • Güney
  • Pazartesi 04.07.2017
Adana'da izolasyon malzemesi üreten bir fabrikanın deposunda çıkan yangın kısa sürede tüm depoyu sardı. Alevlere müdahale eden müdahale eden Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, sıcak ve alevlerle zorlu sınavın ardından tankların doldurulduğu borudan akan suyla serinlemeye çalıştı.

İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ
Merkez Sarıçam ilçesi Cihadiye Mahallesi'nde bulunan izolasyon malzemesi üreten bir fabrikanın deposunda dün yangın çıktı. Kimyasal ve yanıcı maddeler bulunan depo, kısa sürede alevler içerisinde kaldı. İhbar üzerine olay yerine Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevlere müdahale eden ekipler, yangını diğer işyerlerine sıçramadan söndürdü.

SERİNLEMEYE ÇALIŞTILAR
Kavurucu sıcakta yangını söndüren itfaiyeciler, kendilerini itfaiye araçlarının doldurulduğu borulardan akan suyun altına attı. Kıyafetleri ile suyun altına giren itfaiyeciler serinlemeye çalıştı. Adana'nın kavurucu sıcağında yangınla mücadele eden itfaiyeciler, yangında can kaybı yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN