‘İnsan haklarına saygılı infaz sistemi uyguluyoruz’

‘İnsan haklarına saygılı infaz sistemi uyguluyoruz’

  • Güney
  • Cuma 08.07.2017
Adana Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu üyeleri, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret etti. Kurul Başkanı Ali Kersin, Başsavcı Ali Yeldan'a, ceza infaz kurumları şartlarını iyileştirilmesi ve hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Başsavcı Yeldan, "İnsan haklarına saygılı, insan onurunu her zaman gözeten bir infaz sistemi yürütüyoruz" dedi.
Ziyarette Adana Cezaevi İzleme Kurulu Başkanı Ali Kersin ile üyeler Av. İsmail Demirdüzen, Doç. Dr. Mukaddes Gözde Ramazanoğlu ile Diş Hekimi Oğuzhan Ünal hazır bulundu. Başkan Ali Kersin, ceza infaz kurumları ve hükümlü ve tutuklulara yönelik yapılan projelerle Adana'ya önemli hizmetler kazandırıldığını belirterek, "Gerek Türkiye'nin en büyük tarım açık cezaevi, gerekse Göltepe Eğitim Tesisleri, Adana için önemli kazanımlar" diye konuştu.
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, ceza infaz kurumlarında ceza adaletinin sağlanması için infaz işlemlerinin yerine getirilmesinin yanı sıra, hükümlü ve tutukluları iyileştirme, topluma kazandırma ve meslek edindirme faaliyetlerine de devam ettiklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN