Sevda’nın acısı ilk günkü gibi

FETÖ’nün darbe girişiminde şehit düşen özel harekat polisi Sevda Güngör’ün ailesinin acısı, hain kalkışmanın üzerinden geçen bir yıla rağmen tazeliğini koruyor

Sevda’nın acısı ilk günkü gibi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşen özel harekat polisi Sevda Güngör'ün ailesinin acısı, aradan yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen tazeliğini koruyor. Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı Eğitim Tesislerine 15 Temmuz 2016'da yapılan saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Sevda Güngör'ün babası Mehmet ve annesi Nural Güngör, her gün kızlarının mezarını ziyaret ediyor.

BU ACININ TARİFİ YOK
En küçük çocuklarını kaybetmenin acısını "tarifsiz" olarak niteleyen anne ve baba, geriye kalan fotoğraflar ve görüntülerle kızlarını yad ediyor. Anne Nural Güngör, kızının şehit düşmesinin ardından kendileri destek olan devlete ve vatandaşlara teşekkür etti. Kızının hayalleri olduğunu anlatan Güngör, "Herkes ettiğini çeksin. Yapanlar cezasız kalmasın. Kızımın hayalleri yarım kaldı" dedi.

'İNSAN OLAN SÖYLEMEZ'
Kızının fotoğraflarıyla teselli bulmaya çalıştığını aktaran Güngör, "Öldüğünü kabullenemiyorum. Hala sanki Ankara'daymış gibi hissediyorum. Fotoğrafı var çantamda, Ankara'ya İstanbul'a nereye gidersem gideyim yanımda taşıyorum. Sevda ilk bombalamada şehit düştü. En çok zoruma giden ise bombalamanın ardından emri verenin 'Elinize sağlık' demesi. İnsan olan bunu demez. Onu diyen adamı benim elime verseler paramparça ederim.

"İŞİ GÜCÜ BIRAKTIK"
Sevda'nın fotoğraflarını yastıklara bastırdıklarını anlatan gözü yaşlı anne Güngör, evlat acısının anlatılamaz olduğunu ifade etti. Güngör, kızını çok özlediğini belirterek, "Her gün kızımın mezarına gidiyoruz. Kızım 'Anne bol bol Yasin ve Fetih suresi okuyun' derdi. Biz de her gün okuyoruz. Hiçbir iş yapmıyoruz. Bakkal dükkanını kapattık, her işi bıraktık. Günümüz kızımla geçiyor. Onunla yatıp onunla kalkıyoruz. Kızımın mezarı burada diye herhangi bir yere gitmek istemiyoruz" diye konuştu.

GELECEKMİŞ GİBİ
Baba Mehmet Güngör ise kızıyla en son 15 Temmuz günü cuma namazı öncesi konuştuğunu anlatarak, "Pazar ya da pazartesi yanına gidecektim ama kısmet olmadı" diye gözyaşı döktü. Kızının kaybetmenin acısının ilk günkü tazeliğini koruduğunu dile getiren baba Güngör, "Acımız boğazımızda düğümleniyor. Unutamıyoruz. Kızım fotoğraf çektirmeye çok meraklıydı. Fotoğraflarını görünce gelecekmiş gibi hissediyoruz. Bakıp bakıp avunuyoruz.
BİZE ULAŞIN