Sahte gözyaşı döken kocaya müebbet

Eşi Ümmihan Kılıç’ı vurup, ‘Kendisini vurdu’ diyerek götürdüğü hastanede gözyaşı döken Ahmet Kılıç hakkında duruşma savcısı ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Sahte gözyaşı döken kocaya müebbet
Adana'da başka bir kadınla ilişkisi olduğu için kendisinden boşanmak isteyen karısı Ümmühan Kılıç'ı (46) tabanca ile öldürdüğü ileri sürülen Ahmet Kılıç'ın yargılanmasına devam edildi. Sona gelinen davada duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, evi terk etmek isteyen karısına "Bu evden gidemezsin git de gör, ne oluyor" dedikten sonra olayı gerçekleştirdiğini belirterek ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

AĞLAMIŞTI
Olay, 6 Kasım 2016 tarihinde Yüreğir ilçesi Tahsilli Mahallesi'nde meydana geldi. 3 çocuk annesi Ümmühan Kılıç, eşine ait ruhsatsız tabanca ile sol göğsünden vurulmuş şekilde hastaneye götürüldü. Talihsiz kadın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Eşinin intihar ettiğini söyleyen koca, hüngür hüngür ağladı. Gözaltına alınırken polislere, "Karım can çekişiyor, siz beni götürmek istiyorsunuz" diye tepki gösterdi ancak sonra suçunu itiraf etti. Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ahmet Kılıç olayın kaza ile meydana geldiğini öne sürdü. Kılıç, hayatına giren bir başka kadın yüzünden karısıyla aralarında sorunlar olduğunu anlatarak şunları söyledi: "Hatamdan dolayı beni affetmesini istedim. Eşim de 'Sana 6 ay süre veriyorum, bu işi temizleyeceksin' dedi. Evliliğimiz gayet iyiydi. Bugüne kadar hiçbir kavgamız olmamıştı.

"PİŞMANIM"
Eşinin Şanlıurfa'ya dönme hazırlığı yaptığını duyduktan sonra eve geldiğini belirten sanık, "Gitmesini istemediğimi, giderse kendimi öldüreceğimi söyledim. Kendisini odaya kilitledi. Belimden silahı çıkardım. Ağabeyim üzerime geldi, 'silahı bırak' dedi, beni itekledi. Silah ateş aldı. Hastaneye kendim götürdüm. Olay kazaydı. Her gün ölüp ölüp diriliyorum. Pişmanım" dedi. Ölen kadın kardeşleri sanığın şiddet uyguladığını ileri sürdü.
BİZE ULAŞIN