Edeler yine meydanlarda

Edeler yine meydanlarda

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, 15 Temmuz gecesi Sütçü İmam’ın torunlarının meydanları doldurduğunu söyleyerek, “Bugün de aynı kararlılıkla meydanlardayız” dedi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlediği anma programları kesintisiz bir şekilde sürüyor. Coşkuyla geçen etkinliklere Doğukent'te devam edildi. Doğukent Pazaryeri'nde gerçekleştirilen programa halkın ilgisi yoğun oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Bilal Debgici ile muhtarlar ve vatandaşların katıldığı program sala ile başladı.

"GURUR DUYDUK"
Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Grup Visal sahne alarak ezgiler ve ilahiler söyleyerek şiirler okudu. 15 Temmuz'da İstanbul'da olduğunu anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, "Ben havalimanına yürürken sizler de Kahramanmaraş'ın meydanlarını doldurdunuz. O gece saygıdeğer Cumhurbaşkanımızı aradık, koruması çıktı. 'Kim arıyor' dedi. 'Fatih Mehmet Erkoç arıyor efendim' dedi. Ben de duyuyordum. Nerede olduğumuzu sordular. 'On binler havalimanına yürüyoruz. Sütçü İmam'ın çocukları da Maraş'ın meydanını doldurmuş' dedim. Sizlerle gurur duyduk" dedi.

İSİMLERİ YAŞATILIYOR
Şehitlerin adlarını yaşattıklarını ifade eden Başkan Erkoç, "Kahraman evladı, kahraman ecdadına yakışanı yaptı. İstikbali için, istikrarı için, geleceği için canını ortaya koydu. O gün İstanbul'da, Ankara da, Kahramanmaraş'ta bu kahraman milletin evlatları canını ortaya koydu ve şahadete yürüdü. O gün şahadete eren kardeşlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Onların hatıralarını inşallah her zaman yüreklerimizde yaşatacağız. Biz de Sütçü İmam'ın torunları olarak o şehitlerimizin anısını yaşatmak için Kahramanmaraş'ın kalbine dev bir park yaptık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN