Tarhan gerginliği şova dönüştürdü

Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, belediye başkan yardımcısına saldırı iddialarının basit gerginlikten ibaret olduğunu, CHP’li Başkan Neşet Tarhan’ın olayı siyasi şova dönüştürdüğünü söyledi

Tarhan gerginliği şova dönüştürdü
Mersin Pazarcılar ve Esnaf Odası Başkanı Fuat Kalkan, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı'na saldırı iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu. Kalkan, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Güner'le aralarında 'iki taraflı olarak' bir gerginlik yaşandığını belirterek, "Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın iddia ettiği gibi elimde bıçak ve arabamda silah olması söz konusu bile değil. Nitekim görüntülerde de yok. Tarhan olayı siyasi şova dönüştürüyor" dedi.

YAŞANANLAR ÜZÜCÜ
Mersin Pazarcılar ve Esnaf Odası'nda, oda avukatı İsmail Kartal ile birlikte 'saldırı' ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın açıklamalarıyla ilgili toplantı düzenleyen Kalkan, yaşanan tatsız olay için üzgün olduğunu belirterek, "Ne yaşanırsa yaşansın, pazarcıların sorunu ortadan kalkmış değil, biz onların sorunlarını çözmeden rahat uyuyamayız" dedi.

"GEÇMİŞİNE BAKSIN"
Pazarcı esnafının sorunuyla ilgili Başkan Neşet Tarhan'ın, 'Bunlar mafya ve çete, rant peşindeler' açıklamasına sert yanıt veren Kalkan, "Rant cümlesini kuran Tarhan'ın önce kendisiyle ilgili basına yansıyan haberlere bakmasını isterim. Bizim tek rantımız, alın teriyle kazanılan paradır. 3 kilo patlıcan 2 kilo soğandır" diye konuştu.

'ESNAFA YER YAPILSIN'
Pazarcı esnafının yer konusunda sorunları olduğunu kaydeden Kalkan, "Mezitli'de bize bağlı 200 esnafımız var. Biz sadece belediyeden daha modern ve daha geniş bir pazar yeri tahsisi istedik. Zaten ilgili yönetmelikte, tahsisi yapılan esnafa belediye bir yer yapmak zorundadır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN