1 Ağustos’ta su kesintileri bitecek

1 Ağustos’ta su kesintileri bitecek

Gaziantep’te bir süredir kentin büyük bölümünde yapılan planlı su kesintileri, 1 Ağustos’tan sonra yaşanmayacak. GASKİ, şebeke yenileme çalışmalarını bu tarihte bitireceğini açıkladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), bir süredir kentte yaşanan su kesintilerinin 1 Ağustos'ta son bulacağını açıkladı. GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Düzbağı içme suyu çalışmaları neticesinde Kartalkaya içme suyu hattında yapılan çalışmalar ve planlı su kesintilerinin 1 Ağustos'tan itibaren biteceğini bildirdi.

3-4 GÜNDE BİR KESİNTİ
Nisan ayında başlanan boru değişiminin 1 Ağustos tarihinde tamamlanacağını belirten Sönmezler, "Ay sonu itibariyle sisteme daha fazla su vermiş olacağız. Sistemi sağlıklı işletebilme adına 1 Ağustos'a kadar 3 veya 4 günde bir 12 saat olarak su kesintisi planlamış bulunmaktayız. Depo seviyelerine göre kesintileri kısaltabilecek, hatta iptal edebileceğiz" dedi.

"TASARRUFLU KULLANIN"
Özellikle bu süreçte su tasarrufunun ön plana çıktığını vurgulayan Sönmezler, "Biz park bahçe sulamalarında kesinlikle şebeke suyu kullanılmasına izin vermiyoruz. En azında 1 Ağustos'a kadar tedbiri elden bırakmamak lazım. Kesin olan bir şey var ki su fakiri bir coğrafyada yaşıyoruz. Düzbağ projesi tamamlanmadan sistemimizle zaman zaman planlı kesintiler yapılması kaçınılmaz olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN