Küçük Arda artık çikolata yiyebiliyor

Niğde’de damağı olmadığı için sıvı gıdalarla beslenmek zorunda kalan 7 yaşındaki Arda Adıyaman, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın desteğiyle ameliyat edildi ve sağlına kavuştu

Küçük Arda artık çikolata yiyebiliyor
Doğuştan damağı olmadığı için sıvı gıdalarla beslenmek zorunda kalan Arda Adıyaman, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın desteğiyle sağlığına kavuştu. Uzun süren tedavisinin ardından Başkan Akdoğan'ı makamında ziyaret ederek çiçek veren Adıyaman ailesi, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Daha önce katı gıda yiyemeyen Arda Adıyaman, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın kendi elleriyle yedirdiği çikolataların keyfini yaşadı. Damaksız olarak dünyaya gelen ve sıvı gıdalarla beslenmek zorunda kalan Arda'nın imdadına Niğde Belediyesi yetişti. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Arda'nın tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın talimatıyla ameliyat için Ankara'ya gönderilen Arda, Gazi Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde yapılan tetkiklerin ardından ameliyat edildi ve sağlıklı bir şekilde Niğde'ye döndü.

ELLERİYLE YEDİRDİ
Başkan Faruk Akdoğan'ı ziyaret eden Adıyaman ailesi, yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti. Akdoğan da aldıkları iyi haberle mutlu olduklarını belirterek, "Niğde Belediyesi olarak vatandaşımıza sahip çıkıyoruz. Onların sorunlarını önemsiyoruz. İhtiyacı olan hemşerilerimiz için çaba gösteriyoruz. Arda'nın sağlığına kavuşmuş olmasından da ayrıca mutluluk duyuyoruz" dedi. Başkan Akdoğan, daha sonra Arda'ya kendi elleriyle çikolata yedirdi.
BİZE ULAŞIN