Kamerunlu Selma Adana’yı çok sevdi

Kamerunlu Selma Adana’yı çok sevdi

Annesinin kendisini 3 yaşında Kamerun’a götürmesi nedeniyle ayrıldığı babasına 21 yıl sonra kavuşan Kamerunlu Selma Halil, 10 gündür Adana’da ailesiyle hasret gideriyor

  • Güney
  • Perşembe 21.07.2017
Suudi Arabistan'da yaşadıkları sırada annesinin kendisini 3 yaşında Kamerun'a götürmesi nedeniyle ayrıldığı babasına 21 yıl sonra kavuşan Kamerunlu Selma Halil, baba ocağı Adana'ya 10 günde alıştı. Karataş ilçesi Tuzkuyusu Mahallesi'nde babası Halil Sarı, üvey annesi Fatma, üvey kardeşleri Zehra, Furkan ve Bekir ile hasret gideren Selma, yaklaşık 10 gün önce geldiği babaevinde akrabalarının yoğun ziyaretleri ve ilgisinden memnun.

YABANCILIK ÇEKMEDİ
Selma Halil, bir yandan misafirlerle ilgilenirken öte yandan ev işlerine de yardımcı oluyor. Evde temizlik yapmaktan misafirlere ikram hazırlamaya kadar birçok işi yapan Selma, kendisini görmeye gelen akrabalarına ve ev halkına sofra hazırlıyor. Davranışlarıyla babaevine yabancılık çekmediğini ve kısa sürede alıştığını gösteren Selma'nın ev halkı ile iletişimini Arapça bilen babası vasıtasıyla sağlıyor. Babası olmadığı zamanlar ise işaret dili ile anlaşıyorlar.
Evde temizlik yaptığını, ev işlerine yardımcı olduğunu anlatan Selma, "Vizemin süresi doluyor. Bunun için üzülüyorum. İnşallah bir ay daha uzatacaklar. Uzatılırsa sevinirim. Burada kardeşlerimle ev işlerine yardımcı oluyorum. İşleri beraber yapıyorum. Hiç zorluk çekmedim" dedi. 21 yıl sonra babasını görmekten mutlu olduğunu belirten Selma, "Türkiye mi sıcak Kamerun mu sıcak?" sorusuna ise "Türkiye sıcak" cevabını verdi.

ONU GÖRMEYE GELİYORLAR
Kızının kendilerine yabancılık göstermediğini ve buradaki günlük yaşama alıştığını ifade eden baba Halil Sarı, "Selma'yı herkes çok sevdi, herkes ısındı. Hususi olarak şehirden geliyorlar görmeye. Kardeşiyle beraber ev temizliği, mutfak, çamaşır, uğraşıyor. Burayı çok beğendi. Memnun bizim buradan. Soruyorum 'Burası mı güzel orası mı?' diye, 'Burası' diyor. Gitme günü yaklaşınca kendisi sordu 'Vizeyi biraz daha uzatabilir miyiz?' diye, biz de uğraşıyoruz. Haber bekliyoruz vizenin uzatılması için" dedi.
BİZE ULAŞIN