GAPSHOES 25. kez ziyaretçilere açıldı

GAPSHOES 25. kez ziyaretçilere açıldı

Gaziantep’te düzenlenen GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Fuarı 25. kez açıldı. 135 firma ile 350 markanın yer aldığı fuara 20 bin ziyaretçi bekleniyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Kunduracılar Odası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen 25. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Fuarı (GAPSHOES), Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından ziyarete açıldı.
Gaziantep'in Türkiye'de ayakkabı üreten 3 şehirden biri olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Ama lider olmak gerekiyor. Fuarlar yeni işbirlikleri, bağlantılar için çok büyük fırsattır. Gaziantep de bunu sağlamada çok başarılı ve ticaret üssü bir kenttir. Gaziantep ihracatın yüzde 14'ünü kendisi yapıyor" dedi.

MÜJDE VERDİ
Gaziantep'teki ayakkabı üreticilerine yeni bölge oluşturulacağının da müjdesini veren Şimşek, "Gaziantep'te Taşlıca ve Körkün bölgesinde çok daha iyi şartlarda üretim yapacak, çok güzel bir alan oluşturulacak. Nizip Caddesi'ndeki ayakkabı üreticileri oradan kalkacak ve Gaziantep'in kalkınması oradan başlayacak. İhracat noktasında çok güçlü desteklerimiz var" diye konuştu.
Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu ise, "Bugünlere gelerek çok büyük yol kaydettik. Çin'den bile temsilcilerimiz var. Uluslararası düzeye geldik. Gaziantep'te ihracatta ilk binde 72 firmamız yer aldı. Gaziantep'te büyüme yüzde 8 olmuş. Etrafımızdaki yangına, hain darbeye rağmen mücadelemizi sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

?20 BİN ZİYARETÇİ
Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılan fuara yurt içinden Gaziantep, Adana, Ankara, İstanbul, Kayseri, Şanlıurfa başta olmak üzere, yurt dışından ise Çin'den firmalar katılıyor. GAPSHOES Fuarı'na, Ortadoğu ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri olmak üzere yaklaşık 20 bin ziyaretçi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN