Hasan Kalyoncu’da bilimsel bilgi vurgusu

Hasan Kalyoncu’da bilimsel bilgi vurgusu

‘Bilimsel bilgi’ vurgusu ile ön plana çıkan bölgenin ilk vakıf üniversitesi HKÜ’nün bilim insanları ‘Neden Hasan Kalyoncu?’ sorusunu yanıtladı

  • Güney
  • Perşembe 28.07.2017
Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak Gaziantep'te kurulan, yaptığı atılımlar ve geliştirdiği projelerle yenilikçi ve girişimci bilim merkezi olarak yoluna devam eden Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 'bilimsel bilgi' vurgusu ile ön plana çıkıyor. Özellikle bilimsel bilgi üretiminde öncü olmak için çalışmalar yürüten HKÜ, altyapısını da bu doğrultuda gerçekleştiriyor.

BİLGİYE YÖNELİK TUTUM
HKÜ'nün önemli bilim insanları bilimsel bilginin üretimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Neden Hasan Kalyoncu Üniversitesi?" sorusuna cevap veren bilim insanları, bilgi üretiminde HKÜ'nün rolünü ele aldı. HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay, üniversitelerin bilimsel bilginin öğretildiği, test edildiği, sorgulandığı bilimsel bilgiye yönelik olumlu tutum geliştirildiği eğitim kurumları olduğunu söyledi. Özbay şunları söyledi: Farklı eğitim düzeyleri ile üniversiteler bilgi inşa etmeyi başarmaya çalışırlar. Bu kapsamda bilgi merkezi olmaya aday olan üniversiteler, işlevlerini sadece lisans düzeyinde eğitim yaparak gerçekleştirmezler. Hasan Kalyoncu Üniversitesi vizyonu ile lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleriyle bilgi öğretimi ve üretimi misyonunu yerine getirmeye çalışmaktadır. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen ise "Bugünün dünyası kampus merkezli bir dünyadır" dedi.
BİZE ULAŞIN