Çukurova ile YDÜ güçlerini birleştirdi

Çukurova ile YDÜ güçlerini birleştirdi

Çukurova Üniversitesi ile Yakın Doğu Üniversitesi eğitim alanında işbirliği yapacak. Rektörler Mustafa Kibar ve Suat İ. Günsel bilim üretmek için çalışacaklarını belirtti

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel arasında işbirliği protokolü imzalandı. Çukurova Üniversitesi'nde imzalanan protokol kapsamında her iki üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullar, sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi konusunda ortak çalışma yürütecek, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi, staj programı gerçekleştirecek.

ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ
ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Yakın Doğu Üniversitesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Biz de üniversite olarak protokol kapsamında YDÜ'ye nasıl yardımcı olabileceksek elimizden geleni memnuniyetle yapmaya hazırız. Çeşitli projeleri birlikte yürütebiliriz. Biz de YÖK'ün Türk Üniversitelerinde Misyon Farklılaşması kapsamında yaptığı çalışmalarda araştırma üniversitesi misyonunu uygun gördük. Müracaatımızı yaptık. Bu bağlamda bu protokolün önemi de arttı" dedi. YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel de Çukurova Üniversitesi ile çok önemli bir protokol imzaladıklarının altını çizerek, "Hayallerimizi gerçekleştirmeye çalıştığımız üniversite kurma yıllarımızda kardeşlik kurabildiğimiz ilk üniversitelerden biri olan Çukurova Üniversitesi ile imzaladığımız işbirliği protokolü her iki üniversite için büyük bir imza oldu. 26 yıldır üretmeye, geliştirmeye devam ediyoruz. Bilim üreten bir üniversite olmak en büyük hedefimiz. Bunu başarmanın en büyük yolu bütün anabilim dallarını tek çatı altında toplamaktır. Biz de bunu yapıyoruz" dedi.

3+3 YILLIK PROTOKOL
Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel arasında 3+3 yıllık işbirliği protokolü imzalandı. Törene Yakın Doğu Üniversitesi rektör yardımcıları Prof. Dr. Şenol Bektaş, Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürü Ümit Serdaroğlu ile Çukurova Üniversitesi rektör yardımcıları ve dekanlar katıldı.
BİZE ULAŞIN