‘Annemizi kocası öldürmüş olabilir’

Mert ve Onur Yılmaz kardeşler, 2 Temmuz’dan beri kayıp olan anneleri Hülya Yılmaz’ı üvey babaları Sadi Karakuş’un öldürmüş olabileceğini ileri sürdü

‘Annemizi kocası öldürmüş olabilir’
Adana'da Mert Yılmaz (21) ve kardeşi Onur Yılmaz (18), 1 aydır kayıp olan anneleri Hülya Yılmaz'ı (47) üvey babaları Sadi Karakuş'un (60) öldürmüş olabileceğini iddia etti. Annelerinin gidebileceği her yere baktıklarını anlatan Mert Yılmaz, "Annem ortadan kaybolalı tam bir ay oldu. Ancak üvey babam kimseye haber vermemiş. Üvey babamın bu tavırlarından dolayı onun öldürmüş olabileceğini düşünüyoruz" dedi.

ADANA'YA GELDİLER
Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi'nde yaşayan Hülya Yılmaz, ilk eşi Murat Yıldızsoy'dan 10 yıl önce boşanarak Adana Valiliğinde hizmetli olarak çalışan Sadi Karakuş ile evlendi. İki evliliğinden toplam 6 çocuğu olan Yılmaz, 2 Temmuz günü ortadan kayboldu. Sadi Karakuş 20 gün boyunca kayıp başvurusu yapmadı. Yılmaz'ın İstanbul'da yaşayan oğlu Mert ile Bursa'da yaşayan oğlu Onur, annelerine ulaşamayınca Adana'ya geldi. İki kardeş kaybolan annelerini üvey babaları Karakuş'a sorunca, "2 Temmuz günü anneniz beni markete gönderdi geldiğimde evde yoktu. O günden sonra da bir daha gelmedi. Ben belki döner diye kimseye bir şey söylemedim. Polise de o yüzden gitmedim" şeklinde cevap aldı. Bunun üzerine iki kardeş 26 Temmuz günü polise giderek annelerinin 2 Temmuz'dan bu yana kayıp olduğunu söyleyerek başvuru yaptı.

HİÇBİR İZ BULAMADILAR
Mert ve Onur Yılmaz annesinin üvey babasıyla kaldığı eve gelerek evin bahçesinde ve odunlukta arama yaptı. Annelerinin üvey babaları tarafından öldürülmüş olabileceğinden şüphelenen kardeşler hiçbir ize rastlayamadı. Mert Yılmaz, "Annem kaybolalı bir ay oldu. Ancak üvey babam kimseye haber vermemiş. Annem ya kaçırıldı, ya kayboldu ya da öldürüldü. Üvey babamın bu tavırlarından dolayı onun öldürmüş olabileceğini düşünüyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN