Özel çocuklardan kürsüye ambargo

Şehitkamil’de 5 yıl önce açılan ve 100 bin kişinin yararlandığı yüzme tesislerine devam eden engelli ve dezavantajlı sporcular ülke genelinde başarıya doymuyor

Özel çocuklardan kürsüye ambargo
Gaziantep'te, 2012 yılında Şehitkâmil Belediyesi tarafından spora kazandırılan Alleben yüzme havuzlarında 5 yılda 100 bini aşkın kişi su sporlarıyla tanıştı. 4 farklı branşta ayyıldızlı forma ile Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlarında dereceler elde eden sporcular yetiştiren tesis, aynı zamanda engelli ve dezavantajlı sporcuların da yetiştiği önemli bir merkez oldu. Şehitkâmil'in 'özel' çocukları, katıldıkları müsabakalarda kürsüleri kimseye bırakmıyor. Yıl içerisinde 20'yi aşkın yerel, bölgesel ve ulusal organizasyona başarıyla imza atan Alleben yüzme havuzlarında geleneksel hale getirilen ve bu yıl uluslararası standartlarda gerçekleştirilecek olan Alleben Su Oyunları, organizasyon yapısıyla Türk sporuna da model oldu. Her yıl binlerce sporcuyu misafir eden 9 bin metrekare üzerine kurulu tesis, bin 50 kişilik tribün kapasitesi ve yarı olimpik standartlarda ana havuzu, çocuk havuzu ile yüzme, su topu, su altı sporları ve özel sporcular için de donanımlarıyla dikkat çekiyor.

ÖZEL BAŞARILAR
Alleben Yüzme Havuzu Engelli Terapi Merkezinde gerçekleştirilen çalışmalara düzenli olarak katılan özel sporcular, bir yandan sosyal hayata tutunurken bir diğer yandan da elde ettikleri başarılarla ailelerine ve su sporları camiasına büyük gururlar yaşattı. 2015-2016 sezonunda Türkiye genelinde düzenlenen Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası'na 6 sporcu ile katılan Şehitkâmil Belediye Spor Kulübü, yüzücülerinin 11'i birincilik olmak üzere, 21 kez ödül kürsüsüne çıkmasının gururunu yaşadı.

ALTIN MADALYA: Halen devam eden 2016-2017 sezonunda ise Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından 16-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Alanya bölge elemesine 8 özel sporcusu ile katılan Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü, 11 altın, 7 gümüş ve 3 bronz madalya ile şehre döndü. 18-20 Nisan tarihleri arasında Ordu'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'na 5 özel sporcu ile katılan kulübün özel sporcusu İlayda Ferik 400 metre serbest yüzmede Türkiye birincisi olurken, Emine Baskın ise 200 metre serbest yüzmede Türkiye ikincisi oldu.
BİZE ULAŞIN