Okuyup köyünde öğretmen olacaktı

Liseye kayıt yaptırdıktan sonra ailesine sürpriz yapmaya hazırlanırken trafik kazasında can veren Gülben Çökükoğlu’nun en büyük hayali yaşadığı köye öğretmen olmaktı

Okuyup köyünde öğretmen olacaktı
Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde kız meslek lisesine kayıt yaptırmasının ardından ağabeyiyle birlikte eve dönerken trafik kazası geçiren 14 yaşındaki Gülben Çökükoğlu'nun ölümü yürekleri dağladı. Liseye kayıt yaptırmanın heyecanını ailesiyle paylaşmak için aceleyle köyüne dönmek isteyen genç kızın en büyük hayalinin, üniversiteyi bitirip yaşadığı köyde öğretmenlik yapmak olduğu öğrenildi.

KAYIT YAPTIRMIŞTI
9 çocuklu Hasan ve Hatice Çökükoğlu'nun 14 yaşındaki kızları Gülben, ağabeyiyle birlikte Atalar köyünden Nurdağı ilçesindeki kız meslek lisesine kayıt yaptırmaya gitti. Kaydını yaptırdıktan sonra hurdacı babası Hasan ve ev hanımı annesi Hatice Çöçükoğlu'na sürpriz yapmak için eve dönmek isteyen genç kız otobüse binmek isterken Deniz E. hâkimiyetindeki 80 HH 414 plakalı otomobilin altında kaldı. Ağır yaralanan Çökükoğlu, olay yerinde hayatını kaybetti.SON BAKIŞ

Nurdağı ilçesindeki kız meslek lisesine kayıt olduğu sırada 14 yaşındaki genç kızın son bakışı güvenlik kamerası yansıdı. Genç kızın ağabeyi eşliğinde kayıt yaptırmasının ardından okul kapısından çıktığı görüldü.

ÖĞRETMEN OLACAKTI
Okumayı çok sevdiği öğrenilen Gülben'in en büyük hayali ise yaşadığı Adalar köyüne öğretmen olarak dönmekti. Liseden sonra üniversiteyi de okuyup öğretmen olma hayali kuran Gülben Çökükoğlu, köyünde okuduğu ortaokulda öğretmenlik yapmak istiyordu. Çevresinde çalışkanlığı ve yardımseverliği ile bilinen Gülben'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında köy mezarlığında defnedildi.

ACI HABER YASA BOĞDU
Güle oynaya kayıt yaptırmaya gittiği Gülben'in ölümüne tanık olan ağabeyi 16 yaşındaki Mustafa Çökükoğlu sinir krizleri geçirdi. Talihsiz Gülben Çökükoğu'nun cansız bedeni otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere ailesine teslim edildi. Gülben'in ölüm haberi Adalar köyünü yasa boğdu. Köyünde çok sevilen bir öğrenci olan Gülben'in hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.
BİZE ULAŞIN