Silifke’deki kampta yeni sinemacılar yetişiyor

Geleceğin sinemacıları bu kampta yetişiyor. Sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen 18-25 yaş arası yüzlerce gence Mersin’de sinema kampında eğitim veriliyor

Silifke’deki kampta yeni sinemacılar yetişiyor
Gençlik ve Spor Bakanlığınca Mersin'de gerçekleştirilen "Sinema Kampı"nda, sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen 18-25 yaş arası yaklaşık 300 gence sinemayla ilgili teorik ve uygulamalı dersler veriliyor. "Sinema Kampı"nda, ünlü isimlerle söyleşilerin yanı sıra sinema teknik atölyesi, kurgu-montaj, görsel sanatlar atölyesi, oyunculuk atölyesi ve yönetmenlik atölyesi alanlarında eğitimler düzenleniyor.

UYGULAMALI EĞİTİM
Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı'nda gerçekleştirilen proje kapsamında, başvurular arasından iki grup halinde seçilen yaklaşık 300 gence, 5'er hafta boyunca teorik ve uygulamalı dersler veriliyor. Erkek adaylar için 24 Temmuz'da başlayan "Sinema Kampı"nın son haftasına girilirken, katılımcı gençler gruplar halinde bir yandan kendi yazdıkları tiyatro oyunları ve kısa filmleri hayata geçiriyor, diğer yandan TRT Belgesel için hazırlanan ve Birinci Dünya Savaşı'nı konu edinen belgeselin çalışmalarında yer alıyor."DESTEK OLDUK"
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Gençlik ve Spor Uzmanı Cemalettin Parıltı, gençlere ilgili duydukları ve yetenekli oldukları alanlarda destek olduklarını belirterek, "Seçim yapılırken gayet objektif kriterlerle gençlerin hangi alanda eğitim gördükleri, gelecekteki hedefleri ve bu alanda kendilerini nasıl gördükleri, kendilerini nerede görmek istedikleri gibi değerlendirmeler yapıldı. Bunun sonucunda sadece bu alanda eğitim görenler değil, ilgi duyan, çaba gösteren ve bu anlamda kendini göstermek ve geliştirmek isteyen kişiler belirlendi" dedi.

BİZE ULAŞIN