İnsanlığın gözü önünde soykırım uygulanıyor

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, bayram namazı çıkışında Arakan’daki katliamlara dikkat çekerek, “İnsanlığın gözünün önünde yavaşlatılmış bir soykırım uygulanıyor” dedi

İnsanlığın gözü önünde soykırım uygulanıyor
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, bu bayramda bütün Müslüman aleminin duasının Arakan'daki Müslümanlarla olduğunu belirterek, "İnsanlığın gözünün önünde, bütün uyarılara rağmen, bütün çağrılara rağmen orada yavaşlatılmış bir soykırım uygulanıyor" dedi. Çelik, bayram namazını Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ile Sabancı Merkez Camisi'nde kıldı. Cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Çelik, çocuklara lokum ikram etti.

HUZUR VE GÜVENLE
Çelik, "Bayramları huzur ve güven içinde geçirmemizi sağlayan ve şu anda da görev yapan güvenlik güçlerimize, silahlı kuvvetlerimize, jandarmamıza, kahraman emniyet teşkilatına teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca şehit annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının ve gazilerimizin bayramını kutluyorum. İnşallah bundan sonrasında her bayram daha ileriye giden, daha huzurla ve güvenle eda edeceğimiz zamanlar yaşayalım" dedi.

Müslüman dünyasının duasının, bu bayramda özellikle Arakan'daki Müslümanlarla beraber olduğunu dile getiren Bakan Çelik, şunları kaydetti: İnsanlığın gözünün önünde, bütün uyarılara rağmen, bütün çağrılara rağmen orada yavaşlatılmış bir soykırım uygulanıyor. Orada masum insanlar, Müslüman oldukları ve Arakan'da yaşadıkları için, Budist rahiplerle iş birliği yapan çeteler ve maalesef resmi askeri unsurlar tarafından bir katliama tabi tutuluyorlar. Bu katliama karşı Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'nin gayreti dışında güçlü bir gayret yok.
BİZE ULAŞIN