Yeni adli yıl törenle açıldı

2017-2018 adli yılı için Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye’de törenler düzenlendi

Yeni adli yıl törenle açıldı
Çukurova'da adli yıl heyecanı yaşandı. 2017-2018 adli yılı, Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye'de düzenlenen törenlerle açıldı. Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nde düzenlenen kokteyle katılan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, adli yılın hayırlı geçmesini diledi. Kokteyle, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkeme Başkanı Hakan Kuzu, Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ile adliye çalışanları katıldı.

Gaziantep'te ise adli yıl açılışı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda adli yıl açılışı dolayısıyla düzenlenen törene; Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sami Çete, Adalet Komisyon Başkanı Emsal Sergen, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Yüksel Navdar, Gaziantep Baro Başkanı İskender Kahraman ve çok sayıda avukat katıldı.

Mersin Barosu, adli yılın başlaması dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Baro Yönetimi ve avukatların cübbeleriyle katıldığı tören, Baro Başkanı Ali Er'in, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Avukatlar daha sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. Baro Başkanı Er, törende yaptığı konuşmada, 2017-2018 adli yılının Türkiye'ye, millete ve tüm insanlığa adalet, huzur, barış, sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.
BİZE ULAŞIN