FETÖ mobilyacılığa da merak salmış

FETÖ mobilyacılığa da merak salmış
Gaziantepli Nakıboğlu ailesi hakkında FETÖ/PDY kapsamında "örgüt kurma ve yönetme" suçlamasıyla açılan davada ilginç bilgilere ulaşıldı. Halen cezaevinde olan Taner Nakıboğlu'nun örgütün medyadaki ayağı ve kapatılan Zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni olan FETÖ firarisi Ekrem Dumanlı ve örgütün üst düzey isimlerinin katılımıyla Gaziantep'te mobilya sektörüyle ilgili toplantı yaptığı ortaya çıktı.

İLGİNÇ DETAY
Nakıboğlu'nun evinde yapılan aramada ele geçirilen belgeleri inceleyen bilirkişilerin bulunan notlar üzerinde yaptığı çalışmalarda ilginç bir detay ortaya çıktı. Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Nakıboğlu'nun Ekrem Dumanlı ve Ali Akbulut gibi örgütün önde gelen isimleriyle birlikte mobilya sektör toplantısı yaptığı ve bu toplantıda sektörün enine boyuna incelendiği ve sektöre ilişkin kararlar alındığı tespit edildiği belirtildi.

BÜYÜK ENERJİ SEVDASI
İddianamede, Taner Nakıboğlu'nun örgütün çok önem verdiği ve piyasasında üstünlük kurmaya çalıştığı enerji sektöründe faaliyet gösteren Adularya Enerji şirketlerinin tamamında örgütün diğer militan olarak değerlendirilebilecek şahıslarla birlikte ortak olduğu ve örgütün sermayesinin yönlendirmede önemli bir pozisyonda olduğuna da işaret edildi. İddianamede, zanlının FETÖ/PDY bağlantılı, iltisaklı ve irtibatlı oldukları için kapatılan birçok okulu bünyesinde barındıran Güney Özel Öğretim İşletmeleri'ne ortak olduğu ve yine aynı suçtan kapatılan Zirve Üniversitesi'nin de yönetim kurulu başkanı olduğu, ortak ve yöneticisi olduğu birçok şirket vasıtası ile FETÖ/PDY terör örgütüne finansman desteği sağladığı ve ayrıca bu desteğin sağlanmasında yine bu şirketler vasıtası ile aracılık yaptığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN